Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Pogoda na świecie

...
Zniszczenia wywołane przez tajfun Lionrock w Japonii.
We wtorek wieczorem tajfun Lionrock uderzył w północną część Wysp Japońskich. Przemieszczał się przez ląd z prędkością wiatru około 160 kilometrów na godzinę. Niósł ze sobą ulewne deszcze. Około północy tajfun przeniósł się na Morze Japońskie. W nocy spadło do 8 centymetrów deszczu na godzinę. Wydano ostrzeżenia przeciwko możliwym powodziom i osuwiskom. Tajfun uderzył w chwili przypływu co wzmogło zalanie przybrzeżnych terenów. Choć Lionrock uderzył wieczorem i w nocy pełnia szkód widoczna była dopiero w środę o świcie, gdy ekipy ratownicze rozpoczęły działania.
31 VIII 2016, 11:13:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Przynajmniej 75 osób martwych lub zaginionych po powodziach w Chinach.
Przynajmniej 75 osób zaginęło lub zginęło od poniedziałku w północnej części Chin przez jedną z najgorszych powodzi jakie nawiedziła ten region w ostatnich latach.
22 VII 2016, 08:37:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
W Indiach w ciągu 24 godzin pioruny zabiły przynajmniej 79 osób.
We wtorek, w indyjskich stanach Bihar, Jharkhand i Madhya Pradesh od uderzenia pioruna śmierć poniosło przynajmniej 79 osób.
23 VI 2016, 11:00:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Ulewy i powodzie w Japonii.
We wtorek w wyniku powodzi i lawin błotnych w prefekturze Kumamoto w Japonii śmierć poniosło 6 osób.
22 VI 2016, 11:38:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Fala wiosennych upałów w Izraelu.
Od kilku dni fala upałów utrzymuje się w Izraelu. Temperatura powietrza dochodzi do 46 – 47ºC.
17 V 2016, 09:19:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Wysoka temperatura powietrza na Alasce.
W centralnej części Alaski – w mieście Fairbanks – zanotowano w ubiegłą sobotę rekordowo wysoką, jak na tę porę roku, temperaturę powietrza około 28ºC.
17 V 2016, 07:07:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Powodzie w południowo - wschodnich Indiach.
Na południowym – wschodzie Indii w stanie Tamilnadu, po listopadowych i grudniowych ulewach, nadeszła niszczycielska powódź. Najbardziej dotknięte zostało miasto Chennai, w którym mieszka około 9 milionów ludzi.
10 XII 2015, 08:51:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Sporo utrudnień i chaos po kolejnym już ataku zimy w USA
Zima nadal brutalnie traktuje mieszkańców Ameryki Północnej. Kolejny spływ arktycznego powietrza nie daje odetchnąć od uroków tej pory roku. Pogoda bowiem znów jest przyczyną paraliżu w transporcie i komunikacji. Chaos panuje na lotniskach i drogach. Wiele waszyngtońskich urzędów jest zamkniętych. Gubernatorzy niektórych stanów ogłosili stan nadzwyczajny.
4 III 2014, 11:58:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Kolejna fala mrozów nadciąga nad Kanadę i USA.
W tym roku sezon zimowy w Europie jest wyjątkowo ciepły. Śniegu nie ma wcale albo jest go jak na lekarstwo. Temperatura maksymalna w wielu miejscach oscyluje albo przekracza 10 st C. Organizatorzy zawodów sportowych, nawet tak poważnych jak olimpiada musieli zmagać się z letnimi temperaturami. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii i południa kontynentu cierpią z powodu powodzi. W mroźnej o tej porze Rosji też jest dość ciepło (Moskwa około 0 st C.)
26 II 2014, 10:56:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Rzeki Wielkiej Brytanii występują z koryt. Sytuacja będzie się pogarszać.
Przynajmniej od Świąt Bożego Narodzenia Wyspy Brytyjskie permanentnie nawiedzane są przez potężne sztormy. Wzburzone wody Atlantyku, ulewy i wiatr o sile orkanu paraliżuje życie mieszkańców nie tylko strefy przybrzeżnej ale już całej Wielkiej Brytanii. Co najgorsze prognozy pogody w najbliższych dniach mówią o kolejnych głębokich niżach, które z pewności pogorszą i tak już trudną sytuację hydrologiczną.
11 II 2014, 10:52:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
...
Meteopedia
Mgła radiacyjna - zawiesina drobnych kropelek wody w przyziemnej warstwie troposfery, powstała wskutek nocnego wypromieniowania ciepła.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne