Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
...
Morska przeszłość Amazonki.
Zgodnie z nowymi badaniami opublikowanymi w „Science Advances”, dorzecze Amazonki dwa razy uległo zatopieniu przez Morze Karaibskie, tworząc płytkie morze.
5 V 2017, 06:42:00 | Kategoria: Ciekawostki
Ogromna góra lodowa na kanadyjskim wybrzeżu.
Przy wybrzeżu Nowej Fundlandii i Labradoru w ostatnich dniach pojawiła się ogromna góra lodowa, świetnie widoczna z małego miasteczka Ferryland w Nowej Fundlandii. Trudno jednoznacznie oszacować, ale niektórzy twierdzą, że góra ta może mieć 46 metrów wysokości.
21 IV 2017, 11:34:00 | Kategoria: Ciekawostki
10 kilometrów pod dnem oceanu może istnieć życie.
Naukowcy są zdania, że około 10 km pod dnem Rowu Mariańskiego (10 994 m p.p.m), najgłębszego punktu na Ziemi, może istnieć życie.
12 IV 2017, 11:43:00 | Kategoria: Ciekawostki
Zmiana czasu na letni.
Przypominamy, że w nocy z 25 na 26 marca zmieniamy czas z godziny drugiej na trzecią - śpimy zatem o godzinę krócej.
24 III 2017, 09:56:00 | Kategoria: Ciekawostki
Zielony lód w Morzu Rossa.
Niedawno NASA opublikowało obrazy satelitarne na których można zobaczyć zielony lód dryfujący po Morzu Rossa w Antarktyce.
15 III 2017, 11:28:00 | Kategoria: Ciekawostki
Purpurowe niebo nad Houston.
W poniedziałek rano, mieszkańcom Houston ukazał się niezwykły widok. Podczas nadciągania burzowych chmur nad miasto, kolor nieba zmienił barwę na fioletową.
24 II 2017, 08:06:00 | Kategoria: Ciekawostki
Niezwykły zachód słońca w Turcji.
Kilka dni tamu w Stambule, Ender Gokcbay uchwycił na fotografii nietypowy zachód słońca. Gdy słońce obniżało się coraz bardziej ku Morzu Marmara, jego dolna część wydłużała się w dół łącząc się z odbiciem w wodzie.
3 II 2017, 08:02:00 | Kategoria: Ciekawostki
Wielokolorowe obłoki nad Wielką Brytanią.
W czwartek wieczorem mieszkańcy hrabstwa Kumbria w północno – zachodniej Anglii, mogli oglądać rzadkie opalizujące chmury. Oficjalnie nazywa się je polarnymi chmurami stratosferycznymi i czasami nazywa się je również chmurami perłowymi ze względu na ich połyskujące pastelowe odcienie przypominające wnętrze muszli. Często można je zaobserwować w Skandynawii i w północnej Kanadzie.
1 II 2017, 11:32:00 | Kategoria: Ciekawostki
Rzadka chmura nad szwedzkim niebem.
W czwartek nad dwoma resortami górskim w zachodniej Szwecji – Are i Duved pojawiła się niezwykła chmura kształtem przypominająca UFO.
1 II 2017, 10:20:00 | Kategoria: Ciekawostki
Obrazy z NASA pokazują, jak szybko zmienia się nasza planeta.
NASA niedawno opublikowała fotografie, które obrazują jak zachodzą zmiany w środowisku naturalnym. Fotografie przedstawiają zmiany w zalesieniu, w poziomach wód czy pokrywy śnieżnej w ciągu ostatnich 40 lat. Nie wszystkie z przekształceń związane są ze zmianami klimatu. Niektóre to skutki urbanizacji lub katastrof naturalnych, na przykład pożarów czy powodzi.
1 II 2017, 09:31:00 | Kategoria: Ciekawostki
...
Meteopedia
Wilhelm Jakob Van Bebber urodził się w 1841 roku w Grieth nad Renem. Był niemieckim meteorologiem. Zasłynął jako twórca tzw. szlaku cyklonów pozazwrotnikowych (

szlaki niżów Van Bebbera). Jego ustalenia są nadal w znacznej mierze aktualne i wykorzystywane w długoterminowym prognozowaniu pogody.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne