Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
...
Temperatura powietrza i wody na polskim Wybrzeżu.
W całej Polsce upały, a najlepiej przetrwać je nad wodą. Przesyłamy Wam zatem prognozę pogody dla Naszego Wybrzeża na piątek i życzymy dużo ochłody :)
23 VI 2016, 11:35:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
W środę dużo chmur. Na wschodzie i w centrum przelotny deszcz, ale cieplej.
Polska znajdzie się pod wpływem obniżonego ciśnienia. Nad obszar kraju zacznie napływać cieplejsza masa powietrza z południowego - zachodu. Przed południem w całym kraju dużo chmur z przejaśnieniami. Na wschodzie i w centrum przelotne opady deszczu. Po południu nadal dużo chmur z przejaśnieniami. Na Podkarpaciu, w Bieszczadach oraz na północnym - wschodzie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 stopni na południowym - wschodzie do 16 - 17 stopni na Ziemli Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr z południa i z zachodu.
17 V 2016, 10:01:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Prognoza pogody na wtorek. Będzie deszczowo i wietrznie.
We wtorek czekają na nas chmury i deszcz. Mimo wysokich temperatur powietrza, silny i porywisty wiatr sprawi, że temperatury odczuwalne będą niższe. Przez cały dzień bez parasolek obejdą się tylko mieszkańcy Małopolski. Taką pogodę zafunduje nam rozległy niż z centrum nad Skandynawią oraz towarzyszące mu fronty atmosferyczne. W kolejnych dniach nadal pochmurno i wietrznie. Czeka nas jednak ochłodzenie oraz opady od śniegu po deszcz.
1 II 2016, 11:45:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Prognoza pogody na weekend 30 i 31 stycznia 2016.
Na południu Europy wyż, na pozostałym obszarze pole obniżonego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem niżu z frontami atmosferycznymi. Nad obszar kraju napływać będzie wilgotna masa powietrza. W sobotę na północy zachmurzenie całkowite lub duże z okresowymi opadami deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze przejaśnienia i rozpogodzenia. W całym kraju silny i porywisty wiatr. W niedzielę pochmurno. Na wschodzie opady od deszczu po śnieg. Na południu opady deszczu lub mżawki, w górach śnieg. Trochę słabszy wiatr.
28 I 2016, 10:58:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Początek astronomicznego lata z przelotnym deszczem
Patrząc na kalendarz chciałoby się rzec- to już lato!. Cóż widok za oknem i rześkie poranki z temperaturą około 10 st C mogą kojarzyć się albo z wrześniem, albo z latem skandynawskim. Jest w tym coś, bowiem to układ niżowy z tego rejonu Europy kształtuje pogodę w Polsce. Sprowadza on polarnomorską świeżą masę powietrza , która jeszcze we wtorek chłodziła się nad Morzem Grenlandzkim. Tym czasem w niedzielę 21.06.2015 o godzinie 18:38 Słońce wejdzie w Znak Raka.
19 VI 2015, 17:55:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Słoneczny weekend z groźną suszą w tle
W Kościele Katolickim wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie zwanej Świętem Bożego Ciała. Czwartek otwiera zatem kilka dni, które większość wykorzysta jako czas odpoczynku, imprez lub ciekawych wycieczek. Bardzo istotnym elementem w realizacji planów będzie zatem pogoda. Ta stać będzie pod znakiem dominacji pogodnego wyżu, którego centrum powoli przemieszczać będzie się nad Polską. Zatem spodziewać się należy pogody słonecznej, gdzie temperatura maksymalna wyraźnie przekraczać będzie 20 st C, a w sobotę i niedzielę może osiągnąć nawet 30 st C. Noce mogą być jednak chłodne, około 10 st C, na Mazurach w piątek spadki nawet do 3 st C. W niedzielne popołudnie zachodnia część kraju znajdzie się w zasięgu oddziaływania frontu, ten jednak osuszany powietrzem z południa nie będzie zbyt aktywny, mogą jednak pojawić się pojedyncze burze.
2 VI 2015, 15:02:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Sprawdź jaką pogodą  pożegna nas maj!
Ostatnimi dniami układ pola barycznego nad Europą przyniósł chłodne i suche dni w zachodniej połowie kraju, bowiem tutaj przeważał wpływ rozległego klina wyżowego, natomiast na wschodzie niż zasilony ciepłymi wodami Morza Czarnego przyniósł opady dobowe rzędu 50 mm (Zamość Terespol. Lublin). W Zakopanem 26.05 obserwator zanotował w deszczomierzu 68 mm, a na Kasprowym 106mm.
29 V 2015, 13:30:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Nocne przejście frontu chłodnego- pogoda na sobotę i niedzielę 11-12.IV
Piątkowy poranek na przeważającym obszarze Polski był rześki, ale pogodny. Mimo spokojnej z pozoru aury, magnetometry na całej Ziemi wykryły zwiększoną aktywność wiatru słonecznego, który wywołał burzę magnetyczną o poziomie G2. Nad środkową i południową częścią Europy słabnący wyż. Pozostała część kontynentu pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Warunki pogody w Polsce kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie ciepła masa powietrza.
10 IV 2015, 16:15:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Duże wahania ciśnienia, wichury i powrót zimowej aury
Wiosenny okres z dominacją cyrkulacji strefowej sprawia że po północnych krańcach rozległego wyżu azorskiego nurkują w stronę Skandynawii i Bałtyku kolejne niże atmosferyczne. Niektórzy nadają im imiona. Łatwiej wtedy dziennikarzom zorientować uwagę odbiorcy, bowiem winowajca połamanych drzew, powodzi i wszelkich kataklizmów zostaje uosobiony właśnie przez imię. Niż który we wtorkowe przedpołudnie przesuwa się znad Morza Północnego przez Wyspy Duńskie nad Bałtyk został ochrzczony imieniem "Niklas". Wirował on będzie nad południowym Wybrzeżem Bałtyku, po czym przesunie się nad kraje Bałtów i stamtąd skieruje się w stronę Zatoki Fińskiej. Znaczy się przez najbliższe dni będziemy pod wpływem jego tylnej części, w której napływać będzie zimniejsze i wilgotnochwiejne powietrze z północnego zachodu.
31 III 2015, 10:22:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Zmiana czasu i prognoza pogody na sobotę oraz niedzielę.
Na wschodzie i południowym zachodzie Europy pogodę kształtują układy wyżowe. Od Morza Śródziemnego przez środkową i wschodnią część kontynentu, po Skandynawię dominują mokre niże, te dynamicznie rozwijają się również nad Atlantykiem, kierując się dalej na wschód przyniosą zmianę cyrkulacji. Nad Polskę napływać będzie chłodniejsza i wilgotna masa powietrza polarnomorskiego, natomiast z początkiem nowego tygodnia Polskę nawiedzą wichury. ZMIANA CZASU Warto też dodać że w noc z soboty na niedzielę zmieniamy czas, nie jest to takie głupie jak próbuje się nam to udowadniać. Bezsensu byłoby gdyby w czerwcu i lipcu słońce wstawało około godziny 3.20, a zachodziło tuż po 20.00. Ja skłaniam się ku opcji by zachodziło po 21.00 gdyż dłuższy wieczór z naturalnym światłem to wiele zalet, światło słoneczne o 3.00 nad ranem to nieporozumienie. Jeśli byśmy mieli nie zmieniać czasu, to w mojej opinii najlepszą strefą czasową jest CEST GMT+2. Zimą Słońce wschodziło by co prawda dopiero po 8.00, ale zachodziło by około ...
27 III 2015, 17:40:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
...
Meteopedia
Zjawisko to związane jest z refrakcją, czyli załamaniem światła. Światło przechodzące przez warstwy powietrza o róznej gęstości załamuje się i odchyla od swojego pierwotnego kierunku.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne