Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na weekend 30 i 31 stycznia 2016.
Prognoza pogody na weekend 30 i 31 stycznia 2016.
28 I 2016, 10:58:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Na południu Europy wyż, na pozostałym obszarze pole obniżonego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem niżu z frontami atmosferycznymi. Nad obszar kraju napływać będzie wilgotna masa powietrza.
W sobotę na północy zachmurzenie całkowite lub duże z okresowymi opadami deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze przejaśnienia i rozpogodzenia. W całym kraju silny i porywisty wiatr.
W niedzielę pochmurno. Na wschodzie opady od deszczu po śnieg. Na południu opady deszczu lub mżawki, w górach śnieg. Trochę słabszy wiatr.
Meteopedia

Skala Fujity – siedmiostopniowa skala oceniająca poziom intensywności tornad na podstawie zniszczeń zabudowy i rzadziej roślin. Opracował ją w 1977 Tetsuya "Ted" Fujita z Uniwersytetu w Chicago. Rozwinął ją razem z Allenem Pearsonem 1973 o długość i szerokość ścieżek.

1 lutego 2007 skala Fujity została zaktualizowana do "Rozszerzonej Skali F" ("Skala EF" ang. Enhanced F Scale), gdzie zniszczenia podzielone będą na klasy w odniesieniu do konkretnych rodzajów konstrukcji obiektów budowlanych. Pozwolić to ma sprawniej posługiwać się nią na terenie Stanów Zjednoczonych.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne