Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Kobieta porwana przez wichurę- zobacz film
W amerykańskim stanie Wisconsin 19- latka próbowała schronić się przed wichurą na stacji benzynowej. Jednak jej plan pokrzyżował silny podmuch wiatru, który ją porwał. Na pomoc kobiecie ruszyli ludzie, którzy również schronili się na stacji przed burzą. 19- latce nic się nie stało.
15 VI 2011, 08:25:00 | Kategoria: Humor
Nietypowe prognozy pogody
Dzisiaj prezentujemy nietypowe prognozy pogody pochodzące z programu satyrycznego pt Za chwilę dalszy ciąg programu. Aż dziw bierze, że Wojciech Mann i Krzysztof Materna nie załapali się na etat pogodynki do któreś z telewizji. Całe szczęście, że chociaż prognozy pogody tego pierwszego można posłuchać w Trójce Polskiego Radia.
1 XII 2010, 11:08:00 | Kategoria: Humor
Mieszkańcy rosyjskiej miejscowości Bołotnikowo w leżącym nad Wołgą obwodzie niżnienowogrodzkim przeżyli prawdziwy szok, gdy okazało się, że sąsiadujące ze wsią jeszcze w środę jezioro, w czwartek całkowicie znikło. W miejscu jeziora pozostała gigantyczna, błotnista dziura. Rosyjskie władze tłumaczą, że wodę z jeziora prawdopodobnie wciągnął jakiś podziemny strumień albo znalazła ona ujście w nieznanej, znajdującej się pod powierzchnią jaskini. Miejscowi maja jednak inne zdanie. Pytana przez dziennikarzy staruszka zszokowana wypowiedziała jedno zdanie: "Amerykanie w końcu nas dopadli"... Dopadli i wypili jezioro.
19 V 2005, 21:41:20 | Kategoria: Humor
W indiańskiej wiosce prognozowaniem (i nie tylko) zajmował się etatowy szaman. Każdej jesieni mieszkańcy wioski udawali się do niego po prognozę na następną zimę. Szaman wychodził ze słusznego założenia, że lepiej się zabezpieczyć i zawsze prognozował mroźną zimę. Niestety dwa razy pod rząd jego prognoza się nie sprawdziła, więc trzeciej jesieni postanowił poradzić się specjalistów. Szaman udał się do biura meteorologicznego i zapytał synoptyków czy zima będzie lekka, czy mroźna. - Oj, zima będzie bardzo mroźna!. Indianie już trzeci rok chrust zbierają. [JB]
9 X 2000, 12:00:00 | Kategoria: Humor
Meteopedia
Luke Howard urodził się 28 listopada 1772 w Londynie. Od najmłodszych lat fascynował się nauką, przyrodą, szczególnie pogodą i chmurami.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne