Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Amerykanie ukradli jezioro
19 V 2005, 21:41:20 | Kategoria: Humor
Mieszkańcy rosyjskiej miejscowości Bołotnikowo w leżącym nad Wołgą obwodzie niżnienowogrodzkim przeżyli prawdziwy szok, gdy okazało się, że sąsiadujące ze wsią jeszcze w środę jezioro, w czwartek całkowicie znikło. W miejscu jeziora pozostała gigantyczna, błotnista dziura. Rosyjskie władze tłumaczą, że wodę z jeziora prawdopodobnie wciągnął jakiś podziemny strumień albo znalazła ona ujście w nieznanej, znajdującej się pod powierzchnią jaskini. Miejscowi maja jednak inne zdanie. Pytana przez dziennikarzy staruszka zszokowana wypowiedziała jedno zdanie: "Amerykanie w końcu nas dopadli"... Dopadli i wypili jezioro.
Meteopedia
krater na powierzchni Marsa o średnicy 154 km. W 1991 roku został on nazwany od nazwiska australijskiego astronoma-amatora Waltera Gale′a. We wnętrzu krateru Gale znajduje się góra Aeolis Mons wznosząca się ponad brzeg krateru.

Ponieważ warstwowa struktura tej wysokiej na 5,5 km góry wskazuje, że może zawierać długą sekwencję osadów zachowujących geologiczną historię Marsa, krater ten został wybrany jako cel lądowania łazika Curiosity. Lądowanie nastąpiło 6 sierpnia 2012.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne