Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
...
Cyklon Gabrielle
W czasie, gdy panujący nad USA huragan Dorian powoli się uspokaja, przemieszczając się na Wschód, na wodach Atlantyku formuje się nowy atmosferyczny twór - Gabrielle. Meteorolodzy przewidują, że za około tydzień połączą się w okolicy Morza Norweskiego. Skutki tej kulminacji odczujemy także w Polsce.
11 IX 2019, 10:32:00 | Kategoria: Huragany
Huragan Dorian
Huragan Dorian zbliża się do wschodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Żywioł ma dotrzeć do Florydy w poniedziałek około godziny 2 w nocy czasu lokalnego (w Polsce będzie to 8 rano).
30 VIII 2019, 11:27:00 | Kategoria: Huragany
Podsumowanie sezonu huraganów na Atlantyku oraz na wschodnim i centralnym Pacyfiku.
30 listopada zakończył się sezon huraganów na Atlantyku oraz wschodnim i centralnym Pacyfiku. Według naukowców z NOAA był to sezon o zwiększonej liczbie huraganów.
2 XII 2016, 09:39:00 | Kategoria: Huragany
Dlaczego fale sztormowe są tak dużym zagrożeniem?
Huragan Matthew, który w ostatnim czasie siał spustoszenie na Kubie, Haiti, oraz we wschodnich stanach USA, osłabł już i prędkość jego wiatru zmniejsza się. Był to jednak najsilniejszy huragan na Atlantyku od 2007 roku. W największym stopniu zniszczył Haiti, gdzie śmierć poniosło przynajmniej 1000 osób.
11 X 2016, 10:24:00 | Kategoria: Huragany
Huragan Gaston.
W ostatnią niedzielę, na Atlantyku tropikalny sztorm Gaston przekształcił się w huragan. Obecnie jest on huraganem trzeciej kategorii. W weekend może dotrzeć do Wysp Azorskich.
31 VIII 2016, 08:21:00 | Kategoria: Huragany
Trzy cyklony tropikalne na Atlantyku.
Od poniedziałkowego poranka na Atlantyku przemieszczają się trzy cyklony tropikalne – dwie depresje tropikalne i huragan. Ostatnio podobna sytuacja miała miejsce trzy lata temu.
30 VIII 2016, 11:42:00 | Kategoria: Huragany
Zalety huraganów.
Huragany najczęściej kojarzą się nam ze zniszczeniami jakie powodują. Istnieje jednak kilka pozytywnych zmian wywoływanych przez burze tropikalne.
14 VII 2016, 09:02:00 | Kategoria: Huragany
Tegoroczny sezon huraganów na Atlantyku.
Sezon huraganów na Atlantyku trwa od 1 czerwca do 30 listopada. Naukowcy z Climate Prediction Center NOAA, przewidują, że tegoroczny sezon będzie raczej przeciętny.
31 V 2016, 06:41:00 | Kategoria: Huragany

Silny wiatr na Aleutach.
Silna burza, która dotarła nad Aleuty w poprzedni weekend miała rekordowo niskie, dla północnego Pacyfiku, ciśnienie atmosferyczne.
15 XII 2015, 12:17:00 | Kategoria: Huragany
Koniec sezonu huraganów na Atlantyku i Pacyfiku.
30 listopada oficjalnie zakończył się sezon huraganów. Na Atlantyku odznaczył się niewielką aktywnością, natomiast na Pacyfiku była ona rekordowo wysoka. Za przyczynę takiego stanu rzeczy uznaje się głównie El Nino.
2 XII 2015, 09:49:00 | Kategoria: Huragany
...
Meteopedia
Temperatura powietrza to jeden z podstawowych elementów meteorologicznych mierzonych m.in. na każdej stacji meteorologicznej.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne