Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Cyklon Gabrielle
Cyklon Gabrielle
11 IX 2019, 10:32:00 | Kategoria: Huragany
W czasie, gdy panujący nad USA huragan Dorian powoli się uspokaja, przemieszczając się na Wschód, na wodach Atlantyku formuje się nowy atmosferyczny twór - Gabrielle. Meteorolodzy przewidują, że za około tydzień połączą się w okolicy Morza Norweskiego. Skutki tej kulminacji odczujemy także w Polsce.

Gabrielle przesuwa się w stronę Europy Północnej. Zdaniem ekspertów z serwisu severe-weather.eu cyklon 12 września najprawdopodobniej uderzy w północną część Wysp Brytyjskich oraz w Wyspy Owcze. Wichury czy nagłe powodzie pojawić się mogą również w Anglii, Szkocji i Irlandii Północnej.
Prognozy te są potwierdzone przez takie jednostki jak Narodowe Centrum Huraganów w Stanach Zjednoczonych oraz brytyjską służbę meteorologiczną Met Office.

Według Meteorologów siła żywiołu ciągle rośnie, niewykluczone jest, że cyklon przerodzi się w huragan pierwszej kategorii, czyli wiejąc z około 120-130 km/h. W kolejnych dniach ma się on połączyć ze słabnącym huraganem Dorian. Przemieszczą się one nad Skandynawię, a związane z huraganami fronty atmosferyczne dotrą także do Polski. Spowodować to może obfite opady deszczu, porywisty wiatr oraz spore wahania temperatur.

Docierające na Europę pozostałości tropikalnych huraganów są objawem nadchodzącej jesieni.

Meteopedia
Aneroid urządzenie służące do prowadzenia pomiaru ciśnienia atmosferycznego.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne