Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
...
Z „parku narodowego lodowców” niedługo znikną wszystkie lodowce.
Nazwa Parku Narodowego Glacier, znajdującego się na granicy stanu Montana w USA oraz Kanady, wzięła swą nazwę od 150 lodowców znajdujących początkowo się na tym obszarze. Obecnie jednak w Parku można podziwiać już tylko 26 lodowców.
16 V 2017, 11:11:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Niezamieszkała przez 600 lat wyspa tonie w śmieciach.
Wyspa Hendersona, znajdująca się na Oceanie Spokojnym, zasypana jest tworzywami sztucznymi. Jest to szczególnie znaczące, ponieważ od około 600 lat nie mieszka tam żaden człowiek. Pierwszych ludzi można spotkać dopiero na wyspie Pitcairn oddalonej o około 200 km, ale w 2014 roku żyło tam zaledwie 57 osób. Odległość od Nowej Zelandii to około 5000 km, a od Ameryki Południowej dzieli ją dystans około 5800 km.
16 V 2017, 09:08:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Część Wielkiej Rafy Koralowej bezpowrotnie zniszczona.
Obecnie koralowce w Wielkiej Rafie Koralowej po raz kolejny ulegają procesowi bielenia. Naukowcy twierdzą, że niektóre regiony Rafy uległy już bezpowrotnemu zniszczeniu, ponieważ nie odżyły jeszcze po ostatnim bieleniu jakie miało miejsce w 2016 roku.
12 IV 2017, 10:29:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Świecące wybrzeże Tasmanii.
Niedawno w Zatoce Preservation, na wybrzeżu Tasmanii można było zaobserwować fale o świecącej, niebieskiej poświacie.
17 III 2017, 07:56:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Do powstania Sahary prawdopodobnie przyczynili się ludzie.
Nowe badania dotyczące przeobrażenia obszaru Sahary, z bujnego, zielonego obszaru istniejącego około 10 000 lat temu do pustyni, wykazują, że ludzie mogli przyczyniać się do jego pustynnienia.
15 III 2017, 09:56:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Niedługo kolejny podwodny ekosystem może zostać zniszczony.
Jesteśmy zaniepokojeni stanem Wielkiej Rafy Koralowej, ale najnowsze badania wykazują, że nie jest to jedyny element naszych oceanów, który zmaga się ze skutkami zmian klimatycznych. Lasy wodorostów, które są podwodnymi ekosystemami pełnymi dużych alg, atakowane są przez pojawiające się w coraz cieplejszych wodach, inwazyjne gatunki ryb.
22 XI 2016, 10:19:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Zanieczyszczenie powietrza bardziej niebezpieczne niż niedożywienie czy skażona woda pitna.
W Afryce rosnącym problemem jest zły stan zdrowia publicznego. Okazuje się, że największym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzkiego nie jest niedożywienie, czy woda niezdatna do picia lecz zanieczyszczenie powietrza.
21 X 2016, 06:37:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Pierwsze lotnisko w Afryce zasilane energią słoneczną.
Południowoafrykańskie miasto George może poszczycić się pierwszym, zasilanym przez energię elektryczną, portem lotniczym w Afryce.
11 X 2016, 11:32:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Miliony pszczół miodnych przypadkowo zabitych.
W Karolinie Północnej, po rozpyleniu drogą powietrzną, środka przeciwko komarom przenoszącym wirus Zika, śmierć poniosły miliony pszczół miodnych.
7 IX 2016, 09:18:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Norwegia przeciw wylesieniu lasów deszczowych.
Norweski rząd zapowiedział, że ich kraj będzie pierwszym krajem na świcie oficjalnie dziłającym na rzecz wylesienia lasów deszczowych. Rząd tego kraju ma zamiar wprowadzić restrykcje, aby zamówienia publiczne nie przyczyniały się do wylesiania lasów deszczowych. Oznacza to, że rząd nie będzie udzielać zamówień publicznych firmom niszczącym lasy.
8 VI 2016, 11:18:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
...
Meteopedia
skupiająca 189 państw, powstała z przekształcenia Międzynarodowej Organizacji Meteorologicznej (International Meteorological Organization - IMO) założonej w 1873 r. Od 1951 r. WMO stała się wyspecjalizowaną agendą ONZ, której zadaniem jest ujednolicanie, udoskonalanie i wymiana prac meteorologicznych oraz popieranie studiów klimatycznych, geograficznych, hydrologicznych.

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne