Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Zanieczyszczenie powietrza bardziej niebezpieczne niż niedożywienie czy skażona woda pitna.
Zanieczyszczenie powietrza bardziej niebezpieczne niż niedożywienie czy skażona woda pitna.
21 X 2016, 06:37:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
W Afryce rosnącym problemem jest zły stan zdrowia publicznego. Okazuje się, że największym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzkiego nie jest niedożywienie, czy woda niezdatna do picia lecz zanieczyszczenie powietrza.
Uważa się, że wdychanie zanieczyszczonego powietrza w Afryce w 2013 roku spowodowało śmierć 712 000 osób, natomiast w tym samym czasie przez skażoną wodę pitną zmarło 542 000 osób, a w wyniku niedożywienia – 275 000 osób.
Zanieczyszczenie powietrza to oczywiście problem globalny. Okazuje się, że w poprzednim roku na świecie więcej osób zmarło w wyniku wdychania niebezpiecznych pyłów i gazów znajdujących się w zanieczyszczonym powietrzu, niż w wyniku AIDS i malarii razem wziętych.
Około 92% na świecie oddycha powietrzem, które narusza normy WHO. Zanieczyszczenie powietrza jest czwartym największym „zabójcą” na Ziemi i odpowiada za 1 na 10 zgonów.
Istnieje obawa, że jeśli warunki powietrza w Afryce nie zaczną się poprawić czeka ten kontynent katastrofa ekologiczna i jeszcze większy kryzys w stanie zdrowia publicznego.

Źródło: iflscience.com
Meteopedia
Jeśli promienie świetlne padają na krople wody znajdujące się w powietrzu, ulegają wtedy między innymi rozpszczepieniu. Efektem załamania i rozszczepienia promieni słonecznych w kropelkach deszczu jest jedno z najbardziej urokliwych zjawisk optycznych tj. tęcza.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne