Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Jak policzyć naszą odległość od burzy?
Z ankiety, która jakiś czas temu została umieszczona na naszej stronie wynika, że większość naszych użytkowników nie lubi burzy, a za pewne nie mała część również się jej boi.
20 VII 2011, 08:46:00 | Kategoria: Porady
Stan kąpielisk w Polsce
W wyniku powodzi do Morza Bałtyckiego, oprócz sporej ilości wody, dostały się również szamba, chemikalia z dróg i upraw, padlina zwierzęca itd. Jednak nie doprowadziło to do zamknięcia kąpielisk.
29 VI 2010, 12:54:00 | Kategoria: Porady
Automatyczna stacja meteorologiczna
Wymagania techniczne dla automatycznej stacji meteorologicznej na przykładzie stacji LAB-EL
10 V 2009, 11:39:00 | Kategoria: Porady
Obserwacja zjawisk burzowych
Każdy szanujący się obserwator jak również miłośnik burz winien koniecznie wiedzieć, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować przy obserwacji owych zjawisk, gdyż mimo piękna, aura może okazać się dla nas bardzo niebezpieczna i pozbawić życia bądź spowodować znaczny uszczerbek na zdrowiu.
11 III 2009, 12:04:58 | Kategoria: Porady
Na pewno każdy z nas w mniej lub bardziej widoczny sposób doświadcza i przeżywa upały. Musimy również pamiętać o swoich czworonożnych pupilach jak również o roślinach, które wystawione prawie cały dzień na działanie promieni słonecznych potrzebują więcej wody. Najlepiej podlewać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, kiedy temperatura już nie jest tak wysoka a promieniue słoneczne nie spowodują spalenia rośliny. Dzieje się tak dlatego gdyż każda kropla na liściu czy źdźble trawy działa jak szkło powiększające powodując dosłownie jej spalenie czy jak kto woli sprażenie.
1 VII 2006, 16:30:00 | Kategoria: Porady
Wiosną i latem objawy alergicznego nieżytu nosa i spojówek są wywołane głównie przez alergeny pyłku roślin i zarodniki grzybów (pleśnie), które są sezonowo obecne w powietrzu atmosferycznym. W okresach upalnych dni ich stężenie w powietrzu będzie bardzo wysokie. Trwa sezon pylenia traw. W słoneczne dni stężenie pyłku traw będzie wysokie i bardzo wysokie (na terenach podmiejskich). Stężenie zarodników grzybów mikroskopowych z rodzaju Alternaria wzrośnie do wartości średnich a zarodników z rodzaju Cladosporium do wartości wysokich. Osobom uczulonym będą dokuczać objawy alergicznego nieżytu nosa i spojówek oraz reakcje skórne (pokrzywki). Ulgę przyniesie dopiero napływające chłodne powietrze i obfite opady deszczu.
20 VI 2006, 20:41:00 | Kategoria: Porady
Piękna pogoda ostatnich dni oraz dochodząca nawet do 30 st. C temperatura to wymarzona okazja do relaksu nad wodą i "kąpieli" słonecznych. Niestety statystyki Komendy Głównej Policji są zatrważające - od maja w jeziorach, rzekach i morzu utoneło już 95 osób, czego przyczyną w większości była nietrzeźwość i przecenienie własnych umiejętności! Pamiętajmy, że najbezpieczniejsze są kąpieliska strzeżone.
19 VI 2006, 15:35:04 | Kategoria: Porady
Mamy piękne i coraz cieplejsze dni. Oprócz tego, że słońce daje ciepło i życie, może być także przyczyną schorzeń a nawet spowodować śmierć człowieka. Mowa o opalaniu się. Wielu z nas chce być opalonymi, chce wyglądać atrakcyjnie lekko brunatnawo i wyróżniać się spośród innych bledziutkich ludzi. Zachętą do opalania się są od niedawna pogodne i gorące dni i na pewno wielu z nas wyjdzie na balkony, tarasy, plaże, działki by chociaż troszkę zmienić kolor swojej skóry.
13 VI 2006, 09:21:00 | Kategoria: Porady
Idzie lato... Prawdziwe lato, z temperaturą powyżej 30 stopni. Niestety dla lasów to zła wiadomość, wilgotność ściółki będzie spadać z każdym pogodnych suchym i upalnym dniem. Zadbajmy o to by nie dopuścić do pożaru, nie rzucajmy niedopałków papierosów lub pustych szklanych butelek, które mogą się przyczynić do szybkiego powstania pożaru lasu. Uważajmy i obserwujmy, a o każdym zauważonym symptomie pożaru alarmujmy odpowiednie służby.
8 VI 2006, 15:52:13 | Kategoria: Porady
Meteopedia
Masa powietrza polarnokontynentalnego powstaje zwykle nad obszarem Europy Wschodniej. Charakteryzuje się znacznie mniejszą wilgotnością niż powietrze polarnomorskie.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne