Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Podczas upałów dbajmy o rośliny i zwierzęta
1 VII 2006, 16:30:00 | Kategoria: Porady
Na pewno każdy z nas w mniej lub bardziej widoczny sposób doświadcza i przeżywa upały. Musimy również pamiętać o swoich czworonożnych pupilach jak również o roślinach, które wystawione prawie cały dzień na działanie promieni słonecznych potrzebują więcej wody. Najlepiej podlewać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, kiedy temperatura już nie jest tak wysoka a promieniue słoneczne nie spowodują spalenia rośliny. Dzieje się tak dlatego gdyż każda kropla na liściu czy źdźble trawy działa jak szkło powiększające powodując dosłownie jej spalenie czy jak kto woli sprażenie.
Najwięcej wody potrzebują krzewy i drzewa iglaste, chociaż one najlepiej znoszą upały nawet przy bardzo długium okresie braku wody. Jeśli chodzi natomiast o zwierzęta, pod żadnym pozorem nie zostawiajmy naszych ulubieńców (mowa o psach czy kotach) w samochodzie, który stoi w pełnym słońcu. Wielokrotnie zdarza się, że idziemy po jedną rzecz a wracamy po godzienie.Po powrocie jesteśmy zaskoczeni gdyż nasze zwierze jest albo padnięte albo mocno wyczerpane. Nie żyjmy w przekonaniu , że lekko uchylone okno czy lufcik załatwią sprawę, gdyż przy tak małej cyrkulacji powietrza wychłodzenie auta jest praktycznie niemożliwe. W domu dbajmy żeby nasz pies czy kot miał zawsze czystą wodę do picia i sprawdzajmy co jakiś czas czy nie trzeba jej dolać do miski czy innego pojemniczka. Napewno Wasi milusińscy odpłacą się Wam wieczorem za taką miłą opiękę w gorące i duszne dni.
Meteopedia
Richard Assmann – niemiecki meteorolog i fizyk przełomu XIX i XX stulecia.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne