Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
...
Trwa przenoszenie serwisu pogody.pl na nowy serwer!
UWAGA! Na naszym serwisie internetowym http://www.pogody.pl przeprowadzane są prace modernizacyjne, początkowo mogą pojawiać się problemy z prawidłowym funkcjonowaniem niektórych aplikacji, skryptów czy innych elementów witryny. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o kontakt, w przypadku długotrwałego pojawiania się błędów odnośnie pracy serwisu. Z Poważaniem Administracja serwisu pogody.pl
8 V 2015, 09:27:00 | Kategoria: Administracyjne
Nagroda dla Polki
Prawie rok temu pisałem o fundacji Harrego Ottena i ufundowanej przez niego nagrodzie za innowacyjne pomysły w meteorologii. Pierwszą edycję konkursu Harry Otten Prize for Innovation in Meteorology wygrała polka Karolina Stanisławska za pracę "Social media for meteorological prediction and information”. Nagroda w wysokości 25.000 euro została przyznana po raz pierwszy 11 września 2013 roku podczas zjazdu Europejskiego Towarzystwa Meteorologicznego. Wielkie gratulacje!
2 X 2013, 08:41:00 | Kategoria: Administracyjne
Witamy w wiekim świecie!
"Wielki świat"? Jagoda swoją podróż przez życie zaczęła niepozornie - od przeprowadzki do Poznania. Rzeczywiście Świat jest Wielki. I nieczuły. Nic go nie obchodzi co sobie o nim myślą te małe, pracowite, "mrówki" co po nim się krzątają za swoimi codziennymi sprawami. Jak na złość psuje tramwaje, poraża swoją estetyką. Mega awans do McDonalda? Ciekawa perspektywa... Tylko co to ma wspólnego z "Wielkim Światem"? Chociaż... Wędrując upalnymi ulicami Luksoru, w egzotycznym tumulcie i hałasie, z nieukrywaną radością odkrywamy znajome czerwone logo. I już nam nie przeszkadza egzotyczna uroda ekspedientek. Jesteśmy u siebie. Poznań jest miastem z klimatem, które da się lubić. Byleby nie padało. Prawdę powiedziawszy nie znam miasta które w deszczu nie byłoby obrzydliwe. Serdecznie witam poznaniankę z wyboru i zapraszam do lektury nowego felietonu.
27 IX 2013, 22:21:00 | Kategoria: Administracyjne
Nowy felieton Jagody!
Mam wątpliwości, czy Jagoda uprawiała "bezproduktywne lenistwo". Jeżeli tak było, to było to lenistwo bardzo dołujące. Jeden dzień chłodu i taka deprecha? Niemożliwe! Będzie jeszcze ciepło i słonecznie. Obiecuję! Nie należy chować do szafy letnich sukienek i odkrytych butów. No, może tylko z nocnych spacerów w tychże trzeba będzie zrezygnować. W poszukiwaniu zdjęcia ilustrującego najnowszy felieton, przypadkowo trafiłem na zdanie "Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno". Wiersz z którego pochodzi ta myśl dedykuję Jagodzie.
6 IX 2013, 16:33:00 | Kategoria: Administracyjne
Aurorka wróciła!
Nie jest źle. W Poznaniu tylko 31 st. C. Aurorka wróciła z wakacji. Było jej za gorąco, więc od razu zanurzyła się w chłodnych wodach Jeziora Rusałka. Można pozazdrościć.
8 VIII 2013, 14:52:00 | Kategoria: Administracyjne
Deszcz pomaga w walce z pożarami w Kalifornii
Tysiące ludzi może powrócić do swoich domów w południowej Kalifornii w pobliżu miasta Palm Springs.
22 VII 2013, 10:20:00 | Kategoria: Administracyjne
Piosenki o pogodzie
Dla mnie najbardziej pogodną piosenką jest "Piechotą do lata" zespołu Bajm. Beata Kozidrak zadebiutowała tą piosenką na festiwalu w Opolu w 1978 roku, śpiewając:
11 VII 2013, 23:41:00 | Kategoria: Administracyjne
Aurorka rozdaje koszulki
Zależy nam na ciągłym ulepszaniu serwisu i oferowanych przez nas usług – nawet tych za free. Dlatego każdy krytyczny email jest przez nas czytany i zgłaszane w nich uwagi są bardzo często uwzględniane. Dzisiaj chciałabym zaprosić Państwa bardzo serdecznie do "zabawy" w której do zdobycia są nasze firmowe koszulki.
2 VII 2013, 23:10:00 | Kategoria: Administracyjne
Kształty chmur
Jagoda w romantycznym nastroju, rozleniwiona ciepłem słońca, spojrzała w niebo. I co tam ujrzała? Zapraszam do przeczytania felietonu Kształty chmur. A jeśli komuś nie wystarczy opis Jagody, a za oknem będzie bezchmurne niebo, to może zajrzeć do naszej galerii.
28 VI 2013, 10:12:00 | Kategoria: Administracyjne
Przeciwpancerny zestaw różnopogodowy
Z Pogodą nie ma żartów. Z Jagodą też nie. Następuje pełna mobilizacja. Jagoda przeciwko kaprysom aury przygotowała różnorodny zestaw sił i środków. Jest przygotowana na każdą ewentualność i śmiało staje do walki. Ma również w zanadrzu plan B, czyli jak mówią w żargonie wojskowym, wycofanie się "na z góry upatrzone pozycje". Miejmy nadzieję, że przejdzie suchą stopą z niezniszczoną fryzurą z tej konfrontacji. Zapraszam do przeczytania felietonu Przeciwpancerny zestaw różnopogodowy. Ten felieton powinienem zilustrować jakimś zdjęciem militarnym, ale przecież za parę dni już lato przyjdzie do nas. Dlatego fotka jest wakacyjna.
14 VI 2013, 17:17:00 | Kategoria: Administracyjne
...
Meteopedia
Wiatr opisywany jest dwoma wartościami. Mówimy o prędkości oraz jego kierunku. Kierunek skąd wieje wiatr określamy według stron świata. Dla oznaczenia stron świata używa się pierwszych liter nazw angielskich:
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne