Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
...
Meteopedia się powiększyła
Zakładka "Meteopedia" poszerzyła się o dwa nowe hasła: temperatura odczuwalna, wskaźnik stresu cieplnego. Ciekawskich zapraszamy do zajrzenia co te terminy oznaczają.
9 VII 2019, 12:37:00 | Kategoria: Administracyjne
Poszukujemy wykonawcy
Firam Aura Centrum sp. z o. o. poszukuje wykonawcy nowej, responsywnej wersji strony www.pogody.pl.
18 VI 2019, 16:51:00 | Kategoria: Administracyjne
Trwa przenoszenie serwisu pogody.pl na nowy serwer!
UWAGA! Na naszym serwisie internetowym http://www.pogody.pl przeprowadzane są prace modernizacyjne, początkowo mogą pojawiać się problemy z prawidłowym funkcjonowaniem niektórych aplikacji, skryptów czy innych elementów witryny. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o kontakt, w przypadku długotrwałego pojawiania się błędów odnośnie pracy serwisu. Z Poważaniem Administracja serwisu pogody.pl
8 V 2015, 09:27:00 | Kategoria: Administracyjne
Nagroda dla Polki
Prawie rok temu pisałem o fundacji Harrego Ottena i ufundowanej przez niego nagrodzie za innowacyjne pomysły w meteorologii. Pierwszą edycję konkursu Harry Otten Prize for Innovation in Meteorology wygrała polka Karolina Stanisławska za pracę "Social media for meteorological prediction and information”. Nagroda w wysokości 25.000 euro została przyznana po raz pierwszy 11 września 2013 roku podczas zjazdu Europejskiego Towarzystwa Meteorologicznego. Wielkie gratulacje!
2 X 2013, 08:41:00 | Kategoria: Administracyjne
Witamy w wiekim świecie!
"Wielki świat"? Jagoda swoją podróż przez życie zaczęła niepozornie - od przeprowadzki do Poznania. Rzeczywiście Świat jest Wielki. I nieczuły. Nic go nie obchodzi co sobie o nim myślą te małe, pracowite, "mrówki" co po nim się krzątają za swoimi codziennymi sprawami. Jak na złość psuje tramwaje, poraża swoją estetyką. Mega awans do McDonalda? Ciekawa perspektywa... Tylko co to ma wspólnego z "Wielkim Światem"? Chociaż... Wędrując upalnymi ulicami Luksoru, w egzotycznym tumulcie i hałasie, z nieukrywaną radością odkrywamy znajome czerwone logo. I już nam nie przeszkadza egzotyczna uroda ekspedientek. Jesteśmy u siebie. Poznań jest miastem z klimatem, które da się lubić. Byleby nie padało. Prawdę powiedziawszy nie znam miasta które w deszczu nie byłoby obrzydliwe. Serdecznie witam poznaniankę z wyboru i zapraszam do lektury nowego felietonu.
27 IX 2013, 22:21:00 | Kategoria: Administracyjne
Nowy felieton Jagody!
Mam wątpliwości, czy Jagoda uprawiała "bezproduktywne lenistwo". Jeżeli tak było, to było to lenistwo bardzo dołujące. Jeden dzień chłodu i taka deprecha? Niemożliwe! Będzie jeszcze ciepło i słonecznie. Obiecuję! Nie należy chować do szafy letnich sukienek i odkrytych butów. No, może tylko z nocnych spacerów w tychże trzeba będzie zrezygnować. W poszukiwaniu zdjęcia ilustrującego najnowszy felieton, przypadkowo trafiłem na zdanie "Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno". Wiersz z którego pochodzi ta myśl dedykuję Jagodzie.
6 IX 2013, 16:33:00 | Kategoria: Administracyjne
Aurorka wróciła!
Nie jest źle. W Poznaniu tylko 31 st. C. Aurorka wróciła z wakacji. Było jej za gorąco, więc od razu zanurzyła się w chłodnych wodach Jeziora Rusałka. Można pozazdrościć.
8 VIII 2013, 14:52:00 | Kategoria: Administracyjne
Deszcz pomaga w walce z pożarami w Kalifornii
Tysiące ludzi może powrócić do swoich domów w południowej Kalifornii w pobliżu miasta Palm Springs.
22 VII 2013, 10:20:00 | Kategoria: Administracyjne
Piosenki o pogodzie
Dla mnie najbardziej pogodną piosenką jest "Piechotą do lata" zespołu Bajm. Beata Kozidrak zadebiutowała tą piosenką na festiwalu w Opolu w 1978 roku, śpiewając:
11 VII 2013, 23:41:00 | Kategoria: Administracyjne
Aurorka rozdaje koszulki
Zależy nam na ciągłym ulepszaniu serwisu i oferowanych przez nas usług – nawet tych za free. Dlatego każdy krytyczny email jest przez nas czytany i zgłaszane w nich uwagi są bardzo często uwzględniane. Dzisiaj chciałabym zaprosić Państwa bardzo serdecznie do "zabawy" w której do zdobycia są nasze firmowe koszulki.
2 VII 2013, 23:10:00 | Kategoria: Administracyjne
...
Meteopedia
Jest to przyrząd służący do pomiaru ilości wody pochodzącej z różnego typu opadów atmosferycznych w określonym odcinku czasu, zazwyczaj jest to okres doby.

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne