Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Upały - trudny czas dla alergików
20 VI 2006, 20:41:00 | Kategoria: Porady
Wiosną i latem objawy alergicznego nieżytu nosa i spojówek są wywołane głównie przez alergeny pyłku roślin i zarodniki grzybów (pleśnie), które są sezonowo obecne w powietrzu atmosferycznym. W okresach upalnych dni ich stężenie w powietrzu będzie bardzo wysokie. Trwa sezon pylenia traw. W słoneczne dni stężenie pyłku traw będzie wysokie i bardzo wysokie (na terenach podmiejskich). Stężenie zarodników grzybów mikroskopowych z rodzaju Alternaria wzrośnie do wartości średnich a zarodników z rodzaju Cladosporium do wartości wysokich. Osobom uczulonym będą dokuczać objawy alergicznego nieżytu nosa i spojówek oraz reakcje skórne (pokrzywki). Ulgę przyniesie dopiero napływające chłodne powietrze i obfite opady deszczu.
Redaktor: Wioletta Sita
Meteopedia
Skala mierząca siłę tornada, która w przeciwieństwie do Skali Fujity odnosi się przede wszystkim do prędkości wiatru w wirze, a nie do powodowanych zniszczeń. Skala została opracowana w Wielkiej Brytanii przez organizację TORRO i posiada stopnie od T0 do T11. Jest stosowana przede wszystkim na wyspach brytyjskich. Skala ma ścisły związek ze skalą Beauforta:
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne