Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Chrońmy skórę przed promieniami UV
13 VI 2006, 09:21:00 | Kategoria: Porady
Mamy piękne i coraz cieplejsze dni. Oprócz tego, że słońce daje ciepło i życie, może być także przyczyną schorzeń a nawet spowodować śmierć człowieka. Mowa o opalaniu się. Wielu z nas chce być opalonymi, chce wyglądać atrakcyjnie lekko brunatnawo i wyróżniać się spośród innych bledziutkich ludzi. Zachętą do opalania się są od niedawna pogodne i gorące dni i na pewno wielu z nas wyjdzie na balkony, tarasy, plaże, działki by chociaż troszkę zmienić kolor swojej skóry.
Ponieważ dbamy o bezpieczeństwo odwiedzających naszą stronę chcemy przedstawić parę rad dzięki którym będziemy naprawdę bezpiecznie się opalać i czerpać z promieni słonecznych wszystko to co najlepsze. Oto nasze rady 1. Przed planowanym opalaniem zapoznajmy się z prognozą indeksu promieni UV - Im większy indeks tym krócej możemy się opalać. 2. Pamiętajmy o kremie z jak najwyższym filtrem UVA + UVB, zabezpieczy nas to przed poparzeniami a nawet przed powstaniem czerniaka (nowotworu skóry). 3. Jeśli podczas opalania poczujemy się słabo, będzie kręciło nam się w głowie, a nawet zwymiotujemy jest to oznaka udaru słonecznego czyli popularnego przegrzania się organizmu. Starajmy się zejść ze słońca, napić się chłodnej ale nie zimnej herbaty, położyć na szyję i czoło zimny kompres i czekać na poprawę stanu. Jeśłi poprawa nie przychodzi wezwijmy pogotowie. 4. Jeżeli dojdzie do oparzenia skóry, stosujmy kremy, nawilżające dla złagodzenia bólu i nawilżenia skóry. 5. Gdy na naszym ciele zauważymy znamię które się powiększa i ciemnieje radzimy zasięgnąc porady lekarza, gdyż może być to jakże groźna odmiana nowotworu (czerniak). Uważajmy więc i opalajmy się z głową.
Meteopedia
Atmosfera to zewnętrzna, gazowa powłoka Ziemi. Charakteryzuję się znaczną złożonością oraz zróżnicowaniem pionowym.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne