Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Zmiana czasu i prognoza pogody na sobotę oraz niedzielę.
Zmiana czasu i prognoza pogody na sobotę oraz niedzielę.
27 III 2015, 17:40:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Na wschodzie i południowym zachodzie Europy pogodę kształtują układy wyżowe. Od Morza Śródziemnego przez środkową i wschodnią część kontynentu, po Skandynawię dominują mokre niże, te dynamicznie rozwijają się również nad Atlantykiem, kierując się dalej na wschód przyniosą zmianę cyrkulacji. Nad Polskę napływać będzie chłodniejsza i wilgotna masa powietrza polarnomorskiego, natomiast z początkiem nowego tygodnia Polskę nawiedzą wichury.

ZMIANA CZASU
Warto też dodać że w noc z soboty na niedzielę zmieniamy czas, nie jest to takie głupie jak próbuje się nam to udowadniać. Bezsensu byłoby gdyby w czerwcu i lipcu słońce wstawało około godziny 3.20, a zachodziło tuż po 20.00. Ja skłaniam się ku opcji by zachodziło po 21.00 gdyż dłuższy wieczór z naturalnym światłem to wiele zalet, światło słoneczne o 3.00 nad ranem to nieporozumienie. Jeśli byśmy mieli nie zmieniać czasu, to w mojej opinii najlepszą strefą czasową jest CEST GMT+2. Zimą Słońce wschodziło by co prawda dopiero po 8.00, ale zachodziło by około 18.00 a nie godzinę wcześniej.
SOBOTA 28.03
Przed południem nadal na wschodzie zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, które okresami będą dość intensywne, w centrum dużo chmur na zachodzie niewielkie przejaśnienia i możliwe lokalne opady deszczu. Po południu na wschodzie nadal zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, w centrum i na zachodzie dużo chmur z przejaśnieniami, na zachodzie i południu możliwy przelotny deszcz. Poranek z temperaturą minimalną od 6 - 5°C na wschodzie i w centrum, do 4 - 3°C na zachodzie. W dzień termometry wskażą od 6 – 7°C na wschodzie do 8 – 9 na zachodzie. Umiarkowany okresami dość silny wiatr. Spadek ciśnienia, w południe na barometrach w Warszawie około 1014 hPa.
Zmiana czasu na letni przesuwamy wskazówki zegara z godziny 2.00 na 3.00


NIEDZIELA 29.03
Rano na wschodnich oraz zachodnich krańcach Polski dużo chmur i opady deszczu, najwięcej pogodnego nieba w pasie od Pomorza Gdańskiego przez centrum po Górny Śląsk. Po południu więcej chmur i drobny deszcz pojawi się także w rejonie Wielkopolski, Pomorza Gdańskiego oraz Kujaw. Temperatura minimalna od 5 – 4°C na wschodzie i zachodzie, 3-2°C w centrum, najchłodniej na Mazurach około 0°C. W najcieplejszym momencie dnia od 8°C na wschodzie, około 10°C w centrum do 13°C na Dolnym Śląsku. Wiatr dość silny z południowego zachodu. Duży spadek ciśnienia, w południe na barometrach w Warszawie około 1014 hPa.
Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
krater na powierzchni Marsa o średnicy 154 km. W 1991 roku został on nazwany od nazwiska australijskiego astronoma-amatora Waltera Gale′a. We wnętrzu krateru Gale znajduje się góra Aeolis Mons wznosząca się ponad brzeg krateru.

Ponieważ warstwowa struktura tej wysokiej na 5,5 km góry wskazuje, że może zawierać długą sekwencję osadów zachowujących geologiczną historię Marsa, krater ten został wybrany jako cel lądowania łazika Curiosity. Lądowanie nastąpiło 6 sierpnia 2012.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne