Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Nocne przejście frontu chłodnego- pogoda na sobotę i niedzielę 11-12.IV
Nocne przejście frontu chłodnego- pogoda na sobotę i niedzielę 11-12.IV
10 IV 2015, 16:15:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Piątkowy poranek na przeważającym obszarze Polski był rześki, ale pogodny. Mimo spokojnej z pozoru aury, magnetometry na całej Ziemi wykryły zwiększoną aktywność wiatru słonecznego, który wywołał burzę magnetyczną o poziomie G2.

Nad środkową i południową częścią Europy słabnący wyż. Pozostała część kontynentu pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Warunki pogody w Polsce kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie ciepła masa powietrza.

SOBOTA 11.IV
Początkowo na południowym – wschodzie i na Pomorzu zanikające mgły. Na niebie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Po południu na zachodzie i południu oraz w centrum zachmurzenie umiarkowane okresami duże i pod koniec dnia na Śląsku, na południu Wielkopolski może przelotnie padać przelotny deszcz. Temperatura minimalna nad ranem wyniosła od 7 - 6°C w zachodniej części Polski, do 5 - 4°C na pozostałym obszarze kraju, chłodniej tylko w rejonie Podkarpacia około 3°C. W dzień maksymalnie od 16 - 18°C na północy i wschodzie do 20°C na zachodzie. Słaby i umiarkowany południowy i zachodni wiatr. Niewielki wzrost ciśnienia i w południe na barometrach w Warszawie około 1021 hPa.
NIEDZIELA 12.IV
Niedzielny poranek na zachodzie Polski pogodny, we wschodnich i południowych regionach kraju na ogół zachmurzenie duże z przejaśnieniami i lokalnie przelotny deszcz. W dalszej części dnia front odejdzie na wschód, i na przeważającym obszarze kraju słonecznie. Nieco więcej chmur z przelotnym deszczem tylko na wschodnich krańcach Lubelszczyzny oraz Podkarpacia. Temperatura minimalna od 9 - 8°C na wschodzie, południu i w centrum do 6 - 5°C na zachodzie i Pomorzu. Temperatura w najcieplejszym okresie dnia od 12°C na północy do około 16°C w rejonie Dolnego Śląska i Lubelszczyzny. Wiatr słaby i umiarkowany. Spadek ciśnienia i w południe na barometrach w Warszawie około 1020 hPa.
Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Chmury piętra średniego najczęściej składają się z kropelek wody. Jedynie grube warstwy chmur średnich warstwowych mają budowę mieszaną - składają się z kropelek wody i kryształków lodu. Wyróżniamy wiele różnych gatunków chmur średnich kłębiastych.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne