Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Wysoka temperatura powietrza na Alasce.
Wysoka temperatura powietrza na Alasce.
17 V 2016, 07:07:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
W centralnej części Alaski – w mieście Fairbanks – zanotowano w ubiegłą sobotę rekordowo wysoką, jak na tę porę roku, temperaturę powietrza około 28ºC.

Zaskakujące jest to, że w innych amerykańskich miastach na przykład w Bostonie, Cleveland czy Denver, od początku 2016 roku, nie odnotowano tak wysokiej temperatury.
Średnio w Fairbanks temperatura około 28ºC notowana jest około 16 czerwca. Natomiast w Bostonie powinna pojawić się około 4 maja. Podobnie w Cleveland, gdzie zazwyczaj notuje się ją około 6 mają. Jeszcze wcześniej, bo średnio około 1 mają, 28ºC występuje w Denver.
Sytuacja taka miała miejsce ponieważ, nad Alaską i północno – zachodnią częścią Stanów Zjednoczonych, w ostatni weekend, ulokował się wał wysokiego ciśnienia, za którym napłynęło cieplejsze powietrze i dzięki temu w sobotę zanotowano tak wysoką temperaturę w Fairbanks. Odwrotna sytuacja występowała w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, gdzie niskie ciśnienie spowodowało, że notowano tam niższe temperatury, a w niektórych miejscach nawet śnieg.

Sytuacja baryczna nad Ameryką Północną w miniony weekend.
Sytuacja baryczna nad Ameryką Północną w miniony weekend.

Źródło: wunderground.com
Meteopedia
Anomalie pogodowe powodowane przez ocieplenie wód powierzchniowych na tropikalnych obszarach Pacyfiku. Konsekwencje tego są jednak odczuwalne na całym globie. Zwykle oznacza to susze w Australii, Indonezji, na Filipinach, w północno-wschodniej Brazylii, Afryce i południowo-wschodniej części Azji.

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne