Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Przynajmniej 75 osób martwych lub zaginionych po powodziach w Chinach.
Przynajmniej 75 osób martwych lub zaginionych po powodziach w Chinach.
22 VII 2016, 08:37:00 | Kategoria: Pogoda na świecie

Przynajmniej 75 osób zaginęło lub zginęło od poniedziałku w północnej części Chin przez jedną z najgorszych powodzi jakie nawiedziła ten region w ostatnich latach.
Ogromne ulewy zalały suche tereny w tym stolicę Chin – Pekin. W stolicy od wtorku ciągłe opady deszczu doprowadziły do odwołania tysięcy lotów czy odjazdów pociągów oraz do powodzi na ulicach miast. Padający deszcz zagraża wałom przeciwpowodziowym wzdłuż rzek w środkowej części Chin. Żołnierze oraz ciężki sprzęt zostały zmobilizowane do wypełniania powstałych luk..
Dziesiątki tysięcy ludzi zostało ewakuowanych z terenów powodziowych, a straty gospodarcze wzrosły do setek milionów dolarów.
Również południowa część Chin zmaga się z powodziami. Co roku od mają występuje tam sezon monsunowy, jednak w tym roku jest on szczególnie intensywny.
Władze kraju podjęły środki nadzwyczajne, w tym odprowadzanie wody z Zapory Trzech Przełomów na rzece Jangcy.

Źródło: wunderground.com
Meteopedia
Ten typ masy powietrza kształtuje się nad obszarem północnego Atlantyku. Napływa nad Polskę w okresie synoptycznym, w którym przeważa cyrkulacja strefowa. Charakteryzuje się zatem sporą
wilgotnością i temperaturą powietrza niższą od tej na lądzie w sezonie letnim, a wyższą w sezonie zimowym. W przebiegu rocznym powietrze to napływa nad Polskę najczęściej.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne