Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Dla Turystów

...
Sinice nad Bałtykiem
Tegoroczne lato nie jest przyjazne dla nadbałtyckich turystów. Długotrwałe upały okazały się zdradliwe i zamiast beztroskiej kąpieli w morzu zgotowały urlopowiczom zakaz wchodzenia do wody. Czerwonej flagi nad polskim wybrzeżem doświadczyło już sporo kąpielisk. A wszystko przez zieloną wodę...
21 VIII 2018, 14:23:00 | Kategoria: Dla Turystów
Nocna atrakcja turystyczna
Masz ochotę na obserwację nocnego nieba? Nudzą Cię obserwatoria astronomiczne i planetaria? A może szukasz oryginalnego miejsca na odpoczynek, które zdecydowanie ucieszy Twoje oko?
10 VII 2018, 13:02:00 | Kategoria: Dla Turystów
Prądy strugowe: śmiertelne niebezpieczeństwo czyhające w morzach i oceanach.
Zgodnie z amerykańskim Towarzystwem Ubezpieczeń Życiowych (USLA), każdego roku w U.S.A, około 100 osób przyjeżdżających nad plażę tonie w wyniku silnych, kanałów wody, które odpychają pływaków od brzegu.
30 V 2017, 11:32:00 | Kategoria: Dla Turystów
Inne oblicze Sardynii. Obfite ulewy i powodzie.
Znana z pięknej pogody i kurortów wypoczynkowych włoska wyspa Sardynia w ostatnich dniach doznała zmieniła się w miejsce, do którego nikt nie chciałby udać się na urlop.
2 X 2015, 11:34:00 | Kategoria: Dla Turystów
Najpierw Tajwan teraz Chiny. Tajfun Dujuan burzy spokój mieszkańców.
W poniedziałek 28 września nastąpiło pierwsze uderzenie tajfunu, który wdarł się nad ląd w okolicy miasta Nan′ao w północno-wschodnim Tajwanie. W katastrofie zginęły dwie osoby, a 324 zostały ranne. Poza tym ponad 1,2 miliona ludzi zostało bez prądu, a co najmniej 113 tysięcy bez dostępu do wody.
30 IX 2015, 11:50:00 | Kategoria: Dla Turystów
Najgorsza od pięćdziesięciu lat powódź przeszła przez Japonię. Zmyte domy i zalane miasta.
Ogromna powódź przypominająca tsunami doprowadziła do ogromnych zniszczeń w północnej i wschodniej części Japonii. Tropikalny tajfun Etau zabił już trzy osoby. Zanotowano też dwadzieścia siedem osób rannych.
11 IX 2015, 13:12:00 | Kategoria: Dla Turystów
Niezwykłe zjawiska nad Morzem Północnym.
W poniedziałek 24.08.2015 r. na morzu północnym w okolicach Belgi i Holandii powstały trąby wodne i tornada.
2 IX 2015, 10:55:00 | Kategoria: Dla Turystów
Na zachodzie Rosji pojawiły się pierwsze przymrozki
W Polsce trwa pełnia sierpniowego lata, po za zmianami w florze i faunie, oraz nieuchronnie skracającym się okresie dnia, nie ma właściwie oznak jesieni. Kolejne dni nadal przynosić będą pogodę z maksymalnymi wartościami temperatury powyżej 20 st C. Nie zabraknie też dni, gdzie w wielu miejscach termometry wskażą 28 st C. Noce również stosunkowo ciepłe, z temperaturą minimalną powyżej 10 st C. Tym czasem poranki w zachodniej i północno-zachodniej części Rosji witają swoich mieszkańców ujemną temperaturą. Pojawia się ona w okolicach Pskowa, Nowogrodu, Smoleńska oraz obwodu leningradzkiego. Po krańcach wschodnich rozległego wyżu znad Skandynawii spłynęła z rejonu mórz arktycznych masa powietrza, która już 18 sierpnia przyniosła przymrozek.
21 VIII 2015, 14:42:00 | Kategoria: Dla Turystów
Jak nie pogoda to sinice, trudne urlopowanie nad Bałtykiem
Na trójmiejskich plażach nie można wchodzić do wody. Powodem są sinice. Czerwone flagi nadal wiszą nad wodą od Gdyni przez Sopot, aż po kąpielisko w Gdańsku-Brzeźnie. Nadmorskie plaże pękają w szwach. Mnóstwo turystów wybrało polskie morze na wakacyjny odpoczynek. Cały urok psują jednak sinice, które zakwitły w wodzie na trójmiejskich plażach. Woda z sinicami przypomina zielono-brunatną zupę, a kąpiel w niej może spowodować podrażnienie skóry oraz dolegliwości związane z układem pokarmowym. Minusem jest również to, że wysokiej temperaturze glony bardzo szybko się rozmnażają. Sytuacja na bieżąco jest monitorowana przez sanepid. Czerwone flagi mogą zniknąć z plaż w każdej chwili pod warunkiem, że sinice odpłyną w głąb morza. Wykwit sinic powoduje przede wszystkim wysoka temperatura. Sprzyja również brak fal i wiatru. Kontakt z sinicami może powodować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak wysypki, wykwity i świądy skórne.
12 VIII 2015, 02:35:00 | Kategoria: Dla Turystów
Fala upałów i słonecznej suchej pogody
Początek wakacji i sezonu urlopowego zapowiada się obiecującą. Po takim sobie czerwcu, lipiec niemal od pierwszego dnia uderzy w nas falą upałów. Na szczęście nie będą one aż tak silne jak w Hiszpanii i Francji, gdzie w najcieplejszym okresie dnia temperatura przekroczyć może 40 st C. Jednak już w sobotę trzeba będzie się zmierzyć z 35 st C upałem, jeszcze goręcej będzie w niedzielę i poniedziałek, gdzie zachodnia część kraju znajdzie się w masie powietrza, która przegrzać może się do 37 st C.
30 VI 2015, 11:39:00 | Kategoria: Dla Turystów
...
Meteopedia

Ogłuszające gromy i światło błyskawic niejednego z nas przyprawiają o dreszcze. Towarzyszące burzom

pioruny

są niczym innym jak

przepływem energii elektrycznej na skutek wytwarzającej się

różnicy potencjałów między

chmurą

a ziemią. Podczas wyładowań atmosferycznych wyzwala się ogromna ilość energii, której wykorzystanie ciągle stanowi niespełnione marzenie człowieka. Na temat budzących podziw i jednocześnie przerażających nas

piorunów narosło wiele mitów. Na naszej stronie spróbujemy ustosunkować się do niektórych.Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne