Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Jak nie pogoda to sinice, trudne urlopowanie nad Bałtykiem
Jak nie pogoda to sinice, trudne urlopowanie nad Bałtykiem
12 VIII 2015, 02:35:00 | Kategoria: Dla Turystów
Na trójmiejskich plażach nie można wchodzić do wody. Powodem są sinice. Czerwone flagi nadal wiszą nad wodą od Gdyni przez Sopot, aż po kąpielisko w Gdańsku-Brzeźnie.

Nadmorskie plaże pękają w szwach. Mnóstwo turystów wybrało polskie morze na wakacyjny odpoczynek. Cały urok psują jednak sinice, które zakwitły w wodzie na trójmiejskich plażach.

Woda z sinicami przypomina zielono-brunatną zupę, a kąpiel w niej może spowodować podrażnienie skóry oraz dolegliwości związane z układem pokarmowym. Minusem jest również to, że wysokiej temperaturze glony bardzo szybko się rozmnażają.

Sytuacja na bieżąco jest monitorowana przez sanepid. Czerwone flagi mogą zniknąć z plaż w każdej chwili pod warunkiem, że sinice odpłyną w głąb morza.

Wykwit sinic powoduje przede wszystkim wysoka temperatura. Sprzyja również brak fal i wiatru. Kontakt z sinicami może powodować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak wysypki, wykwity i świądy skórne.
Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Tornado [wg.PWN], to trąba powietrzna, silny wir powietrzny powstający w chmurach burzowych. Rozciąga się od podstawy chmury do powierzchni Ziemi i powoduje zasysanie wody ze zbiorników wodnych (tornado wodne) lub piasku czy pyłu z gruntu (tornado powietrzne, słup pyłowy).
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne