Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Inne oblicze Sardynii. Obfite ulewy i powodzie.
Inne oblicze Sardynii. Obfite ulewy i powodzie.
2 X 2015, 11:34:00 | Kategoria: Dla Turystów
Znana z pięknej pogody i kurortów wypoczynkowych włoska wyspa Sardynia w ostatnich dniach doznała zmieniła się w miejsce, do którego nikt nie chciałby udać się na urlop.
Najbardziej dotkliwe ulewy objęły północną część wyspy. W mieście Olbia już w środę popołudniu zamknięto wszystkie szkoły. Placówki zaczną działać dopiero od poniedziałku.Władze wydały prośbę o zachowanie szczególnej ostrożności i zabezpieczenie domów przed powodzią. Nakłaniały rolników, by przenieśli zwierzęta gospodarskie na wyższe tereny oraz kierowców, by nie wybierali dróg zagrożonych zalaniem.Mieszkańcy miejscowości obawiają się powtórki z 18 listopada 2013 roku, gdy powódź zniszczyła północno zachodnią część wyspy. Burmistrz Olbii Gianni Giovanelli ostrzega: - Być może będziemy zmagać się z ogromnymi ilościami wody.

Poniżej zdjęcia przypominające jak wyglądała powódź w 2013 roku.Żródło: tvn24.pl
Meteopedia
Wiatr opisywany jest dwoma wartościami. Mówimy o prędkości oraz jego kierunku. Kierunek skąd wieje wiatr określamy według stron świata. Dla oznaczenia stron świata używa się pierwszych liter nazw angielskich:
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne