Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności

Płonące jezioro Bellandur
Zbiornik znajduje się w centrum Bengaluru. Jest tak zanieczyszczony, że jego powierzchnię pokrywa piana, która raz na jakiś czas ulega samozapłonowi.
12 X 2015, 10:54:00 | Kategoria: Artykuły
Niszcząca siła lawiny błotnej
Lawina błotna, która zeszła na początku października na wioskę Santa Catarina Pinula w południowej Gwatemali doprowadziła do ogromnych zniszczeń i ofiar w ludziach.
12 X 2015, 10:05:00 | Kategoria: Katastrofy
Szokująca prognoza pogody.
W zeszłą niedzielę na antenie rosyjskiej telewizji państwowej Rossia-24 została wyemitowana nietypowa prognoza pogody. Atrakcyjna pani omawia warunki pogodowe panujące w Syrii.
7 X 2015, 10:17:00 | Kategoria: Artykuły
Cieszmy się piękną słoneczną pogodą. Niedługo powrót opadów.
Jeszcze dziś i jutro rano będzie pogodnie. Jedynie w niedziele wieczorem lokalnie zagrzmi. Od poniedziałku możemy spodziewać się załamania pogody.
3 X 2015, 09:19:00 | Kategoria: Prognozy
St Albans, Wielka Brytania - ulica zapadła się pod ziemię.
Bez prądu, wody i gazu zostali mieszkańcy domów sąsiadujących ze świeżo powstałym lejem krasowym. Po ostatnich kilku ulewnych dniach w St Albans zapadła się ziemia tworząc lej głęboki na 10 m i szeroki na 20 m. Zagraża on okolicznym budynkom.
3 X 2015, 07:39:00 | Kategoria: Artykuły
Inne oblicze Sardynii. Obfite ulewy i powodzie.
Znana z pięknej pogody i kurortów wypoczynkowych włoska wyspa Sardynia w ostatnich dniach doznała zmieniła się w miejsce, do którego nikt nie chciałby udać się na urlop.
2 X 2015, 11:34:00 | Kategoria: Dla Turystów
Planetoida Westa na Polskim niebie.
Jedna z lepiej poznanych planetoid w naszym Układzie Słonecznym, przez najbliższe dwa tygodnie będzie możliwa do obserwacji nawet gołym okiem. Będzie to możliwe dzięki intensywnemu świeceniu oraz rozmiarowi gwiazdy. Wielkość Vesty i innych planetoid.
2 X 2015, 10:48:00 | Kategoria: Astronomia
Wstrząs sejsmiczny. Uszkodzone około 40 budynków.
W zeszłą środę około południa w kopalni Janina w Libiążu doszło do silnego wstrząsu, który był odczuwalny w wielu okolicznych miejscowościach.
2 X 2015, 09:07:00 | Kategoria: Artykuły
Ocieplenie klimatu mimo ograniczenia gazów cieplarnianych.
Najnowsze symulacje pokazują, ze Ziemia ociepli się nie o 2, ale nawet o 6 stopni Celcjusza. Zostały one wykonane przez grupę klimatologów z Waszyngtonu za pomocą modeli komputerowych. Według nich temperatura powietrza na przestrzeni kolejnych stu lat podniesie się o 4-5 stopni Celcjusza. Stanie się tak nawet gdy ograniczymy emisję gazów cieplarnianych.
1 X 2015, 10:27:00 | Kategoria: Artykuły
Najpierw Tajwan teraz Chiny. Tajfun Dujuan burzy spokój mieszkańców.
W poniedziałek 28 września nastąpiło pierwsze uderzenie tajfunu, który wdarł się nad ląd w okolicy miasta Nan′ao w północno-wschodnim Tajwanie. W katastrofie zginęły dwie osoby, a 324 zostały ranne. Poza tym ponad 1,2 miliona ludzi zostało bez prądu, a co najmniej 113 tysięcy bez dostępu do wody.
30 IX 2015, 11:50:00 | Kategoria: Dla Turystów
Meteopedia
Słońce ogrzewa ziemię, a ziemia ogrzewa powietrze. Słońce nagrzewa powierzchnię ziemi nierównomiernie. Szybkość ogrzewania się zależy od tego czy jest to woda, las czy pustynia oraz kąta padania promieni słonecznych
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne