Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

St Albans, Wielka Brytania - ulica zapadła się pod ziemię.
St Albans, Wielka Brytania - ulica zapadła się pod ziemię.
3 X 2015, 07:39:00 | Kategoria: Artykuły
Bez prądu, wody i gazu zostali mieszkańcy domów sąsiadujących ze świeżo powstałym lejem krasowym. Po ostatnich kilku ulewnych dniach w St Albans zapadła się ziemia tworząc lej głęboki na 10 m i szeroki na 20 m. Zagraża on okolicznym budynkom.


Wyrwa w podłożu pojawiła się w ciągu jednej nocy. Ludzie obawiali się, że lej się powiększy poprzez dalsze wymywanie gleby. Ich zmartwienia spełniły się. W nocy z czwartku na piątek rozrost leju zmusił lokalne władze do podjęcia decyzji o odcięciu dostaw gazu, wody i energii elektrycznej do 52 domów.Zdarzenie doprowadziło do ewakuacji dziesięciu osób do prowizorycznego centrum ewakuacyjnego utworzonego w miejscowej hali sportowej. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
Źródło: losyziemi.pl
Meteopedia
Skala mierząca siłę tornada, która w przeciwieństwie do Skali Fujity odnosi się przede wszystkim do prędkości wiatru w wirze, a nie do powodowanych zniszczeń. Skala została opracowana w Wielkiej Brytanii przez organizację TORRO i posiada stopnie od T0 do T11. Jest stosowana przede wszystkim na wyspach brytyjskich. Skala ma ścisły związek ze skalą Beauforta:
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne