Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Wstrząs sejsmiczny. Uszkodzone około 40 budynków.
Wstrząs sejsmiczny. Uszkodzone około 40 budynków.
2 X 2015, 09:07:00 | Kategoria: Artykuły
W zeszłą środę około południa w kopalni Janina w Libiążu doszło do silnego wstrząsu, który był odczuwalny w wielu okolicznych miejscowościach.
Do tąpnięcia górotworu doszło dokładnie o godzinie 11.13, a 2 minuty później zachwiały się bloki na osiedlu Południe w Chrzanowie, które znajdują się około 8 km od kopalni.Najwięcej uszkodzonych uszkodzeń zanotowano w Żarkach (około 2,5 km od kopalni). Popękane ściany, zniszczone kominy, potłuczone naczynia i zerwane linie energetyczne to skutki wstrząsu mającego magnitudę w wysokości 3,7 stopnia w skali Richtera.Witold Kasperkiewicz, dyrektor techniczny zakładu zapewnia, że górnicy znajdujący się pod ziemią zostali bezpiecznie wycofani i nikomu nic się nie stało. Nie zanotowano również żadnych strat w kopalni.

Źródło: losyziemi.pl
tvn24.pl
Meteopedia
Pierwszy system klasyfikacji chmur został zaproponowany ponad 200 lat temu (1802r.) przez francuskiego przyrodnika – Lamarcka. W trzeciej części Rocznika meteorologicznego opisał pięć postaci chmur: zamglone, masywne, poplamione, rozwiane i zgrupowane. Później dopisał jeszcze 7 kolejnych form chmurowych. Jednak jego klasyfikacja nie została przyjęta przez środowisko naukowe.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne