Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Szokująca prognoza pogody.
Szokująca prognoza pogody.
7 X 2015, 10:17:00 | Kategoria: Artykuły
W zeszłą niedzielę na antenie rosyjskiej telewizji państwowej Rossia-24 została wyemitowana nietypowa prognoza pogody. Atrakcyjna pani omawia warunki pogodowe panujące w Syrii.


-” Trzeba zauważyć, że czas przeprowadzenia operacji lotniczych został wybrany bardzo dobrze. W październiku w Syrii panują na ogół korzystne warunki lotnicze „

Mapy synoptyczne zostały zastąpione nagraniami przedstawiającymi naloty rosyjskich bombowców. Na filmach widać z jaką precyzją pociski trafiają w cele.Pogodynka dokładnie opisuje pogodę panującą w Syrii. Prędkość wiatru wynosi średnio 2,3 metry na sekundę, temperatura około 21 stopni Celcjusza. Może wystąpić trochę większe zachmurzenie i przelotne opady, ale to „nie powinno to zbytnio utrudniać operacji”.

Prezenterka ostrzega, że obszar, gdzie prowadzone są naloty, może znajdować się pod wpływem burz piaskowych, które utrudnią pracę rosyjskim pilotom. Dodaje również, że takie zjawisko na terenie Syrii w październiku występuje bardzo rzadko.
Źródło: swiat.newsweek.pl
onet.pl

Meteopedia
Anomalie pogodowe powodowane przez ocieplenie wód powierzchniowych na tropikalnych obszarach Pacyfiku. Konsekwencje tego są jednak odczuwalne na całym globie. Zwykle oznacza to susze w Australii, Indonezji, na Filipinach, w północno-wschodniej Brazylii, Afryce i południowo-wschodniej części Azji.

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne