Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Płonące jezioro Bellandur
Płonące jezioro Bellandur
12 X 2015, 10:54:00 | Kategoria: Artykuły

Zbiornik znajduje się w centrum Bengaluru. Jest tak zanieczyszczony, że jego powierzchnię pokrywa piana, która raz na jakiś czas ulega samozapłonowi.


Bengalur to trzecie co do wielkości miasto Indii liczące 9 milionów mieszkańców. Znajdujące się tutaj jezioro jest poważnie skażone toksynami.

Zawarte w wodzie związki amoniakalne i fosforany oraz bardzo mała zawartość tlenu powodują wytworzenie się piany, która podczas opadu deszczu wylewa się na drogi i powoduje korki.Ludzie mieszkający nieopodal jeziora, skarżą się na utrudnienia drogowe. Piana czasami osiąga nawet metr wysokości i utrudnia widoczność.

Mając na uwadze bezpieczeństwo i własne zdrowie mieszkańcy utworzyli stronę na Facebooku, której celem ma być zwrócenie uwagi na przedstawiony problem. Liczą też na to, że wkrótce zostaną podjęte odpowiednie kroki, które nie dopuszczą do katastrofy.

Źródło: onet.pl

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne