Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Dla Turystów

...
...
W najbliższych dniach, w miejscach zalegania pokrywy śnieżnej, należy się spodziewać znacznego jej ubytku. Nie tylko jednak ilość, lecz również jakość (gatunek) śniegu znacznie utrudni szusowanie po stokach. Przyczyni się do tego wiatr halny, który mimo umiarkowanej prędkości, 7 i 8 lutego spowoduje wytapianie śniegu szczególnie w Tatrach, Bieszczadach Beskidzie Śląskim i Żywieckim.
6 II 2009, 13:07:00 | Kategoria: Dla Turystów
Napływające nad Polskę ciepłe powietrze spowodowało znaczne zmniejszenie pokrywy śnieżnej w górach. Zmalało też zagrożenie lawinowe.
27 I 2009, 12:35:40 | Kategoria: Dla Turystów
Wiejący w Tatrach wiatr halny przyniósł na Podhale znaczne ocieplenie. We wtorek w wielu miejscach temperatura przekroczyła 8 stopni Celsjusza.
20 I 2009, 12:59:32 | Kategoria: Dla Turystów
Kończą się wielkie mrozy pod Tatrami. Pogoda w weekend będzie sprzyjała turystom i narciarzom spędzającym czas w Tatrach i na Podhalu. W czwartek rano na Kasprowym Wierchu termometry wskazywały jeszcze 18 stopni mrozu, a grubość pokrywy śnieżnej wynosiła 110 cm.
8 I 2009, 13:59:22 | Kategoria: Dla Turystów
Z połonin w Bieszczadach we wtorek rano można było obserwować szczyty Tatr, oddalone w linii prostej o ok. 180 kilometrów.
30 XII 2008, 13:58:17 | Kategoria: Dla Turystów
W Bieszczadach występuje inwersja temperatury - wysoko w górach jest cieplej niż w dolinach - poinformował w niedzielę ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR, Wojciech Rybak.
28 XII 2008, 13:57:12 | Kategoria: Dla Turystów
Warunki turystyczne w Tatrach są trudne. Szlaki w wielu miejscach są mocno oblodzone i bardzo śliskie. W górach wieje halny.
11 XII 2008, 13:54:35 | Kategoria: Dla Turystów
W najbliższy weekend na południowym - wschodzie Polski temperatura przekroczy 30 °C. Ci, którzy lubią upalną, słoneczną pogodę, powinni jechać na Lubelszczyznę lub w góry. Na zachodzie i północy kraju będzie chłodniej nawet o 10 °C. Przewidywane są tam również opady deszczu i burze. Szczególnie polecamy spędzić te dni na mało znanym, prawie egzotycznym Roztoczu. Rozciąga się ono szerokim garbem od Kraśnika aż po Lwów. Jest to region czystej, nieskażonej przyrody z Parkiem Narodowym porośniętym starymi jodłami, unikalnymi lessowymi wąwozami i terenami, gdzie można odpocząć bez tłumu wczasowiczów.
10 VII 2008, 14:50:07 | Kategoria: Dla Turystów
...
...
Meteopedia
Na potrzeby synoptyki stworzono klasyfikację obejmującą 14 gatunków chmur.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne