Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Z połonin widać szczyty Tatr
30 XII 2008, 13:58:17 | Kategoria: Dla Turystów
Z połonin w Bieszczadach we wtorek rano można było obserwować szczyty Tatr, oddalone w linii prostej o ok. 180 kilometrów.

"W Bieszczadach występuje inwersja temperatury - wysoko w górach jest cieplej niż w dolinach" - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR, Wojciech Rybak. Rano na Połoninie Wetlińskiej było minus 9 stopni Celsjusza. W tym samym czasie w położonych znacznie niżej Ustrzykach Górnych, Woli Mchowej i Cisnej notowano 14 - 19 stopni mrozu. Minus 20 stopni było we wtorek o godzinie siódmej rano w Stuposianach, miejscowości, gdzie notuje się najniższe temperatury w Polsce.

Powyżej górnej granicy lasu leży średnio ok. 65 cm przewianego i zmrożonego śniegu. Natomiast w bieszczadzkich dolinach pokrywa śnieżna ma grubość 30-40 cm.

W górnych partiach Bieszczad obowiązuje drugi - w pięciostopniowej, rosnącej skali - stopień zagrożenia lawinowego. Zagrożenie lawinowe występuje głównie w masywach Tarnicy, Małej i Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu.

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim wyciągi narciarskie pracują m.in. na zboczach Gromadzynia, Laworty i Małego Króla w Ustrzykach Dolnych, w Chyrowej k. Dukli, w Karlikowie k. Bukowska, Bystrem k. Baligrodu, Puławach k. Rymanowa, Weremieniu k. Leska oraz w Arłamowie.

(źródło: PAP)

Redaktor:
Meteopedia
Przejściowa pora roku trwająca w przybliżeniu 3 miesiące (1 marca - 31 maja).

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne