Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Halny i odwilż
20 I 2009, 12:59:32 | Kategoria: Dla Turystów

Wiejący w Tatrach wiatr halny przyniósł na Podhale znaczne ocieplenie. We wtorek w wielu miejscach temperatura przekroczyła 8 stopni Celsjusza.

Z powodu silnego wiatru, w górnych partiach Tatr przekraczającego 50 km/h nie kursuje kolej linowa na Kasprowy Wierch oraz koleje krzesełkowe w Kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym.

Warunki do uprawiania turystyki w górach są złe. Zamiecie i zawieje śnieżne utrudniają poruszanie się i orientację w terenie. Szlaki powyżej schronisk są przysypane śniegiem. W części reglowej Tatr na szlakach mogą leżeć powalone drzewa i połamane gałęzie. W Tatrach obowiązuje drugi (w pięciostopniowej, rosnącej skali) stopień zagrożenia lawinowego.

(na podstawie: PAP)

Redaktor:
Meteopedia
Morska masa powietrza kształtuje się nad rozległymi obszarami oceanicznymi. Podstawową jej cechą jest znaczna wilgotność sięgająca nierzadko 100%. W związku z tym latem jest chłodniejsza niż masa kontynentalna, a cieplejsza w sezonie zimowym, w tej samej strefie szerokości geograficznej.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne