Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Propozycja na weekend
10 VII 2008, 14:50:07 | Kategoria: Dla Turystów

W najbliższy weekend na południowym - wschodzie Polski temperatura przekroczy 30 °C. Ci, którzy lubią upalną, słoneczną pogodę, powinni jechać na Lubelszczyznę lub w góry. Na zachodzie i północy kraju będzie chłodniej nawet o 10 °C. Przewidywane są tam również opady deszczu i burze.

Szczególnie polecamy spędzić te dni na mało znanym, prawie egzotycznym Roztoczu. Rozciąga się ono szerokim garbem od Kraśnika aż po Lwów. Jest to region czystej, nieskażonej przyrody z Parkiem Narodowym porośniętym starymi jodłami, unikalnymi lessowymi wąwozami i terenami, gdzie można odpocząć bez tłumu wczasowiczów.

W ten weekend na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się festiwal „Jazz na kresach”. Miłośnicy lotnictwa będą mogli podziwiać na lotnisku w Mokrem popisy najsłynniejszej polskiej grupy akrobacyjnej „Żelazny”. W tym samym czasie w Narolu odbędzie się IX Cesarsko-Królewski Jarmark Galicyjski, gdzie będzie można oglądać stragany z wyrobami ludowych artystów i rzemieślników oraz zakosztować specjałów kuchni regionalnej.

Redaktor: Beata
MeteopediaWażniejsze wydarzenia z historii badań pogody i klimatu.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne