Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Trudne warunki turystyczne
11 XII 2008, 13:54:35 | Kategoria: Dla Turystów
Warunki turystyczne w Tatrach są trudne. Szlaki w wielu miejscach są mocno oblodzone i bardzo śliskie. W górach wieje halny.

Jak podano w czwartek w TOPR, w Tatrach obowiązuje drugi (w pięciostopniowej, rosnącej skali) stopień zagrożenia lawinowego. Pokrywa śniegu jest na ogół umiarkowanie stabilna. Możliwe jest jednak samorzutne schodzenie pojedynczych lawin małych rozmiarów.

Podczas obowiązywania zagrożenia lawinowego, z powodu wysokiego ryzyka wystąpienia lawin na odcinku Włosienica - Morskie Oko, zaleca się korzystanie z oznakowanego obejścia zimowego o mniejszym zagrożeniu lawinowym. Obejście poprowadzone jest na wschód od szlabanu przy pawilonie gastronomicznym na Włosienicy.

Kolej linowa na Kasprowy Wierch jest czynna, jednak w miarę nasilenia się wiatru może zostać zatrzymana.

Zamknięte zostały odcinki szlaków: Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko (szlak niebieski), Przełęcz w Grzybowcu - Wyżnia Kondracka Przełęcz (szlak czerwony) oraz Dolina Tomanowa - Chuda Przełączka (szlak zielony).

W weekend temperatura na Podhalu wyniesie od -1 do +6 st. Celsjusza. Wysoko w Tatrach od -3 do -5 st. Zachmurzenie będzie umiarkowane i małe. Musimy jednak przygotować się na silny wiatr.

(źródło: PAP)

Redaktor:
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne