Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Pogorszenie warunków narciarskich
6 II 2009, 13:07:00 | Kategoria: Dla Turystów
W najbliższych dniach, w miejscach zalegania pokrywy śnieżnej, należy się spodziewać znacznego jej ubytku. Nie tylko jednak ilość, lecz również jakość (gatunek) śniegu znacznie utrudni szusowanie po stokach. Przyczyni się do tego wiatr halny, który mimo umiarkowanej prędkości, 7 i 8 lutego spowoduje wytapianie śniegu szczególnie w Tatrach, Bieszczadach Beskidzie Śląskim i Żywieckim.
Aktualnie w górach na wysokości ponad 600-700 m n.p.m. zalega 10 - 20 centymetrowa warstwa białego puchu. Miejscami, głównie powyżej 800 - 900 m n.p.m. jej miąższość osiąga 40 - 60 centymetrów. W środę i czwartek należy się liczyć z ubytkiem naturalnego śniegu na poziomie od 20 do 50%. W efekcie, szczególnie poniżej 500 m n.p.m. pokrywa śnieżna może całkowicie zniknąć. Oczywiście zupełnie inaczej będzie się kształtowała sytuacja na stokach naśnieżanych, gdzie przejściowe zmniejszenie miąższości pokrywy śnieżnej zostanie prawdopodobnie w znacznym stopniu zrekompensowane działaniem armatek śnieżnych.

Redaktor: Wojtek
Meteopedia
Pyłowo-gazowa "atmosfera" o zazwyczaj kulistym kształcie, otaczająca jądro komety i powstająca w miarę zbliżania się do Słońca pod wpływem jego promieniowania. Termin pochodzi od łacińskiego słowa coma, co znaczy włosy.

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne