Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Najcieplej wysoko w górach
28 XII 2008, 13:57:12 | Kategoria: Dla Turystów
W Bieszczadach występuje inwersja temperatury - wysoko w górach jest cieplej niż w dolinach - poinformował w niedzielę ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR, Wojciech Rybak.

"Na Połoninie Wetlińskiej rano było minus 13 stopni Celsjusza. W tym samym czasie w położonych znacznie niżej Ustrzykach Górnych notowano 16 stopni mrozu, a w Woli Michowej termometry wskazywały minus 19 stopni" - powiedział PAP Rybak.

Na połoninach leży średnio 60 cm zmrożonego śniegu, w okolicach Ustrzyk Górnych i Cisnej pokrywa śniegu wynosi 30-40 cm. Z połonin widać w promieniu ok. 40 kilometrów. W dolinach jest bezwietrznie, powyżej górnej granicy lasu wieje słaby wiatr.

W górnych partiach Bieszczad obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej, rosnącej skali. Zagrożenie dotyczy głównie zawietrznych szczytów w masywach Tarnicy, Szerokiego Wierchu oraz Wielkiej i Małej Rawki.

Wyciągi narciarskie pracuję m.in. na zboczach Gromadzynia, Laworty i Małego Króla w Ustrzykach Dolnych, w Karlikowie koło Bukowska, Bystrem koło Baligrodu, Puławach koło Rymanowa oraz w Arłamowie.

(źródło: PAP)

Redaktor:
Meteopedia
Masa powietrza arktycznego kontynentalnego kształtuje się w okolicach Nowej Ziemi, na północy Rosji. Odznacza się z reguły niewielką wilgotnością bezwzględną, m.in. z powodu znacznego wychłodzenia od podłoża (pola lodowe strefy podbiegunowej).
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne