Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności

...
...
Prognoza pogody na weekend 22 i 23 kwietnia.
Warunki pogody nad Polską kształtować będzie zatoka niżowa i kolejne fronty atmosferyczne.Nad obszar kraju napływać będzie chłodna i wilgotna masa powietrza. W sobotę w pierwszej części dnia na południu pochmurno z okresowymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze dużo chmur z przejaśnieniami. Miejscami popada deszcz. Po południu w całym kraju dużo chmur z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Minimalnie od 5ºC na południowym – wschodzie do 2ºC na północnym – wschodzie. Maksymalnie około 7 – 9ºC. Silny północno – zachodni wiatr. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1014 hPa. W niedzielę w ciągu dnia zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Po południu na północy Warmii i Mazur oraz na Suwalszczyźnie może również przelotnie popadać śnieg. Minimalnie od 3ºC na Wybrzeżu do (-1)ºC na Warmii i Mazurach. Maksymalnie od 6ºC na Podkarpaciu do 7 – 9ºC na pozostałym obszarze. Umiarkowany okresami dość silny północno – zachodni wiatr. Wahania ciśnienia. Na barometrach ...
21 IV 2017, 11:02:00 | Kategoria: Prognozy
Osuwisko w Kolumbii spowodowało śmierć przynajmniej 17 osób.
19 kwietnia w mieście Manizales, w środkowej części Kolumbii, osuwiska spowodowane przez silne deszcze, jak donosi BBC, doprowadziły do śmierci przynajmniej 17 osób. Przynajmniej 7 innych uznaje się za zaginione.
21 IV 2017, 09:25:00 | Kategoria: Katastrofy
Prognoza pogody na piątek.
Przed południem przeważnie dużo chmur z przejaśnieniami. Na północy zacznie padać deszcz lub mżawka. Po południu w północnej części kraju pochmurno z okresowymi opadami deszczu lub mżawki. W południowej części kraju dużo chmur z przejaśnieniami. Maksymalnie od 7ºC na północnym – wschodzie do 13ºC na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny zachodni wiatr. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1022 hPa.
21 IV 2017, 08:37:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na świąteczny weekend.
Nad Polską niże i kolejne fronty atmosferyczne. Nad obszar kraju napływać będzie chłodna i wilgotna masa powietrza. W sobotę przed południem na północy i zachodzie pochmurno. Na pozostałym obszarze dużo chmur z przejaśnieniami. Okresowe i przelotne opady deszczu w północnej części kraju oraz w górach. Po południu na południowym – wschodzie oraz na Pomorzu Zachodnim przejaśnienia i przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze pochmurno z okresowymi opadami deszczu. Minimalnie od 6 – 4ºC w zachodniej części kraju do 3 – 1ºC na wschodzie. Maksymalnie od 8ºC na Wybrzeżu do 15ºC na Dolnym Śląsku. Umiarkowany wiatr z południowego – zachodu i zachodu. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1009 hPa. W Wielkanoc przed połudnem w regionach północnych pochmurno z opadami śniegu. Na pozostałym obszarze przejaśnienia i przelotne opady deszczu. Po południu w całym kraju dużo chmur. Na wschodzie i w centrum przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu, zachodzie i ...
14 IV 2017, 10:39:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na piątek.
W ciągu dnia w całym kraju dużo chmur z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu głównie w regionach północnych i wschodnich. Temperatura maksymalna od 7ºC na północnym – wschodzie do 12ºC na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny, po południu słabnący wiatr z zachodu. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1012 hPa.
14 IV 2017, 08:26:00 | Kategoria: Prognozy
10 kilometrów pod dnem oceanu może istnieć życie.
Naukowcy są zdania, że około 10 km pod dnem Rowu Mariańskiego (10 994 m p.p.m), najgłębszego punktu na Ziemi, może istnieć życie.
12 IV 2017, 11:43:00 | Kategoria: Ciekawostki
Część Wielkiej Rafy Koralowej bezpowrotnie zniszczona.
Obecnie koralowce w Wielkiej Rafie Koralowej po raz kolejny ulegają procesowi bielenia. Naukowcy twierdzą, że niektóre regiony Rafy uległy już bezpowrotnemu zniszczeniu, ponieważ nie odżyły jeszcze po ostatnim bieleniu jakie miało miejsce w 2016 roku.
12 IV 2017, 10:29:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Prognoza pogody na czwartek.
W ciągu dnia w całym kraju dużo chmur z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Maksymalnie od 7ºC na Warmii i Mazurach do 11ºC na południu. Umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu i północnego – zachodu. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1006 hPa.
12 IV 2017, 09:52:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na środę.
Przed południem niewielkie przejaśnienia na południowym – wschodzie i południu. Na pozostałym obszarze pochmurno z okresowymi opadami deszczu. Po południu niewielkie przejaśnienia na obszarach podgórskich. Na pozostałym obszarze pochmurno i deszczowo. Maksymalnie od około 7ºC na północnym – wschodzie do 11 – 12ºC na południu. Umiarkowany i dość silny wiatr z południowego – zachodu. Ciśnienie będzie spadać. Na barometrach w południe około 1012 hPa.
12 IV 2017, 08:34:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 08 i 09 kwietnia.
W weekend warunki pogody nad Polską kształtować będzie pole wysokiego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie sucha masa powietrza. W sobotę przed południem na zachodzie i południowym – zachodzie oraz w górach pochmurno z może tam popadać deszcz lub mżawka. Na północy pogodnie. Na pozostałym obszarze dużo chmur. Po południu na wschodzie pogodnie, a na zachodzie dużo chmur. Na krańcach zachodnich może popadać mżawka. Minimalnie od 8°C na południowym – zachodzie do 2°C na północnym wschodzie. Maksymalnie około 10 - 15°C Umiarkowany północny i zachodni wiatr. Niewielki wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1022 hPa. W niedzielę początkowo na południowym – wschodzie dość pogodnie. Na pozostałym obszarze dużo chmur. Opady deszczu lub mżawki możliwe od północnego – wschodu przez Centrum po Śląsk. Po południu na wschodzie pochmurno. Deszcz lub mżawka możliwa na północnym – wschodzie. Na pozostałym obszarze przejaśnienia i rozpogodzenia. Minimalnie od 8 – 5°C na północy, w ...
7 IV 2017, 09:46:00 | Kategoria: Prognozy
...
...
Meteopedia
Zjawisko to związane jest z refrakcją, czyli załamaniem światła. Światło przechodzące przez warstwy powietrza o róznej gęstości załamuje się i odchyla od swojego pierwotnego kierunku.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne