Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Osuwisko w Kolumbii spowodowało śmierć przynajmniej 17 osób.
Osuwisko w Kolumbii spowodowało śmierć przynajmniej 17 osób.
21 IV 2017, 09:25:00 | Kategoria: Katastrofy
19 kwietnia w mieście Manizales, w środkowej części Kolumbii, osuwiska spowodowane przez silne deszcze, jak donosi BBC, doprowadziły do śmierci przynajmniej 17 osób. Przynajmniej 7 innych uznaje się za zaginione.
Lokalna stacja meteorologiczna zanotowała tej nocy 156,4 mm deszczu w ciągu około 6 godzin. Taką wielkość opadu notuje się tam zazwyczaj w ciągu miesiąca. Oficjalne dane mówią o zniszczeniach, spowodowanych przez intensywne deszcze i osuwiska, w 16 dzielnicach miasta. Około 80 budynków zostało w pewnym stopniu zniszczonych. Ucierpiało około 500 rodzin.
Woda pitna nie dociera do kilku części miasta, a szkoły i uczelnie zawiesiły swoje działalności. Ekipy poszukiwawcze i ratownicze cały czas pracują na zniszczonych terenach.
Jest to już druga tak poważna sytuacja wywołana intensywnymi deszczami w ostatnich tygodniach w Kolumbii. 1 kwietnia w mieście Mocoa, w wyniku powodzi i osuwisk zginęło przynajmniej 323 osoby.Źródło: bbc.com; floodlist.com;
Meteopedia
Gdy chuchniemy na zimną szybę zachodzi ona "mgłą". Gdy ciepłe i wilgotne powietrze z naszego oddechu styka się z dużo chłodniejszą szybą następuje kondensacja pary wodnej zawartej w powietrzu w postaci drobnych kropelek wody.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne