Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na weekend 08 i 09 kwietnia.
Prognoza pogody na weekend 08 i 09 kwietnia.
7 IV 2017, 09:46:00 | Kategoria: Prognozy
W weekend warunki pogody nad Polską kształtować będzie pole wysokiego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie sucha masa powietrza.

W sobotę przed południem na zachodzie i południowym – zachodzie oraz w górach pochmurno z może tam popadać deszcz lub mżawka. Na północy pogodnie. Na pozostałym obszarze dużo chmur. Po południu na wschodzie pogodnie, a na zachodzie dużo chmur. Na krańcach zachodnich może popadać mżawka. Minimalnie od 8°C na południowym – zachodzie do 2°C na północnym wschodzie. Maksymalnie około 10 - 15°C Umiarkowany północny i zachodni wiatr. Niewielki wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1022 hPa.

W niedzielę początkowo na południowym – wschodzie dość pogodnie. Na pozostałym obszarze dużo chmur. Opady deszczu lub mżawki możliwe od północnego – wschodu przez Centrum po Śląsk. Po południu na wschodzie pochmurno. Deszcz lub mżawka możliwa na północnym – wschodzie. Na pozostałym obszarze przejaśnienia i rozpogodzenia. Minimalnie od 8 – 5°C na północy, w centrum oraz na zachodzie do 4 – 2°C na południu i wschodzie. Maksymalnie od 9 – 10°C na wschodzie do 15 – 16°C na zachodzie i na Śląsku. Słaby i umiarkowany zachodni wiatr. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1025 hPa.
Meteopedia
Z pewnymi rodzajami chmur występują tzw. chmury towarzyszące, czyli rozmaitego kształtu strzępy, zasłony itp. Są to chmury nie przylgające bezpośrednio do chmury zasadniczej lub są z nią tylko częściowo złączone. Z daną chmurą zasadniczą związana może być jedna tudzież kilka chmur towarzyszących.

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne