Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na świąteczny weekend.
Prognoza pogody na świąteczny weekend.
14 IV 2017, 10:39:00 | Kategoria: Prognozy
Nad Polską niże i kolejne fronty atmosferyczne. Nad obszar kraju napływać będzie chłodna i wilgotna masa powietrza.

W sobotę przed południem na północy i zachodzie pochmurno. Na pozostałym obszarze dużo chmur z przejaśnieniami. Okresowe i przelotne opady deszczu w północnej części kraju oraz w górach. Po południu na południowym – wschodzie oraz na Pomorzu Zachodnim przejaśnienia i przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze pochmurno z okresowymi opadami deszczu. Minimalnie od 6 – 4ºC w zachodniej części kraju do 3 – 1ºC na wschodzie. Maksymalnie od 8ºC na Wybrzeżu do 15ºC na Dolnym Śląsku. Umiarkowany wiatr z południowego – zachodu i zachodu. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1009 hPa.

W Wielkanoc przed połudnem w regionach północnych pochmurno z opadami śniegu. Na pozostałym obszarze przejaśnienia i przelotne opady deszczu. Po południu w całym kraju dużo chmur. Na wschodzie i w centrum przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu, zachodzie i w centrum przelotne opady deszczu. Minimalnie od 5 – 4ºC w południowej części kraju do 3 – 0ºC na północy. Maksymalnie od 4 – 5ºC na północnym – wschodzie do 10ºC na południowym – wschodzie. Umiarkowany wiatr z zachodu. Wzrost ciśnienia na barometrach w południe około 1010 hPa.

W śmigus-dyngus przeważnie przejaśnienia i rozpogodzenia. Na Pomorzu wschodnim, na Warmii i Mazurach oraz na Suwalszczyźnie możliwe przelotne opady śniegu. W drugiej części dnia opady deszczu, po południu również deszczu ze śniegiem. Minimalnie od 2 – 1ºC na zachodzie i południu do (-3)ºC na Podlasiu. Maksymalnie od 4ºC na Wybrzeżu do 10ºC na Podkarpaciu oraz na Lubelszczyźnie. Słaby i umiarkowany północny i wschodni wiatr. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1016 hPa.

Spokojnych, rodzinnych i pogodnych świąt Wielkiejnocy życzą pracownicy Aura Centrum.
Meteopedia
Aerologia - dział meteorologii zajmujący się badaniem zjawisk i procesów mających miejsce w górnych warstw atmosfery, szczególnie zmienności temperatury, wilgotności, ciśnienia atmosferycznego oraz wiatru (prędkość, kierunek).
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne