Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności

...
...
Nocna atrakcja turystyczna
Masz ochotę na obserwację nocnego nieba? Nudzą Cię obserwatoria astronomiczne i planetaria? A może szukasz oryginalnego miejsca na odpoczynek, które zdecydowanie ucieszy Twoje oko?
10 VII 2018, 13:02:00 | Kategoria: Dla Turystów
Wyjątkowy piątkowy wieczór
W najbliższy piątek 22 września 2017 roku o godzinie 22:02 (czasu lokalnego) Słońce przejdzie przez punkt Wagi rozpoczynając tym samym astronomiczną jesień o całe sześć godzin później niż w ubiegłym roku. Punkt Wagi jest nazywany punktem równonocy jesiennej, a jego bardziej wyczekiwanym odpowiednikiem jest punkt Barana, czyli punkt równonocy wiosennej.
21 IX 2017, 12:35:00 | Kategoria: Astronomia
Pustynnienie Polski może zostać powstrzymane dzięki współpracy ludzi z… bobrami
Pustynnienie Polski może zostać powstrzymane dzięki współpracy ludzi z… bobrami.
3 VII 2017, 16:01:00 | Kategoria: Hydrologia
Prądy strugowe: śmiertelne niebezpieczeństwo czyhające w morzach i oceanach.
Zgodnie z amerykańskim Towarzystwem Ubezpieczeń Życiowych (USLA), każdego roku w U.S.A, około 100 osób przyjeżdżających nad plażę tonie w wyniku silnych, kanałów wody, które odpychają pływaków od brzegu.
30 V 2017, 11:32:00 | Kategoria: Dla Turystów
Efekt miejskich wysp ciepła zwiększa koszty ekonomiczne związane ze zmianami klimatu.
Efekt miejskich wysp ciepła zwiększa koszty ekonomiczne związane ze zmianami klimatu.
30 V 2017, 08:31:00 | Kategoria: Klimat
Prognoza pogody na weekend 27 i 28 mają 2017.
Polska w weekend znajdzie się pod wpływem wyżu. Napływać będzie ciepła i sucha masa powietrza. W sobotę rano na północy i zachodzie lokalne mgły. Przed południem i po południu przeważnie nad obszarem kraju dużo słońca. Nieco więcej chmur na południowym – wschodzie. Temperatura minimalna od 10ºC na Ziemi Lubuskiej do 6ºC na Warmii i Mazurach oraz w górach. Temperatura maksymalna od 18ºC w Małopolsce i w górach do 26ºC w rejonie Zalewu Szczecińskiego. Słaby wiatr ze zmiennych kierunków. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1023 hPa. W niedzielę rano lokalne mgły na północy i wschodzie. W ciągu dnia nadal w całym kraju dużo słońca i bez opadów. Temperatura minimalna od 14ºC na Wybrzeżu do 6ºC na Podkarpaciu. Temperatura maksymalna od 25ºC na Warmii i Mazurach oraz na Suwalszczyźnie do 29ºC na południu Ziemi Lubuskiej. Słaby, okresami umiarkowany, zmienny wiatr. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1023 hPa.
26 V 2017, 10:01:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na piątek.
Przed południem zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na wschodzie i północnym – wschodzie wzrastające do dużego i tam popada deszcz. Po południu zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami od północnego – wschodu przez centrum po południowy – zachód, wzrastające do dużego i tam popada deszcz. Maksymalnie od 18ºC na Wybrzeżu i na Podlasiu do 23ºC w regionach zachodnich. Słaby i umiarkowany wiatr z północy. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1018 hPa.
26 V 2017, 08:20:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 20 i 21 maja 2017.
Polska znajdzie się pod wpływem podwyższonego ciśnienia i frontów atmosferycznych. Nad obszar kraju napływać zacznie chłodniejsza i wilgotna masa powietrza. W sobotę w regionach wschodnich pogodnie. Na pozostałym obszarze dużo chmur. Przelotne opady deszczu i lokalne burze zwłaszcza w regionach środkowych, ale na zachodzie również może słabo popadać deszcz. Minimalnie od 15 – 14ºC w zachodniej części kraju do 9ºC na Lubelszczyźnie. Maksymalnie od 18 – 19ºC na zachodzie do 27 – 28ºC w regionach północno – wschodnich. Słaby i umiarkowany zmienny wiatr. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1015 hPa. W niedzielę w zachodniej części kraju przejaśnienia i rozpogodzenia. Na wschodzie dużo chmur z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Minimalnie od 15 – 13ºC na wschodzie i południowym – wschodzie do 12 – 11ºC na pozostałym obszarze. Maksymalnie od 16ºC na Wybrzeżu do 23 – 24ºC na wschodzie i Dolnym Śląsku. Umiarkowany, północny wiatr. Wahania ciśnienia. Na barometrach w ...
19 V 2017, 10:11:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na piątek.
W ciągu dnia w całym kraju dużo słońca. Zachmurzenie małe okresami bezchmurne niebo. Maksymalnie od 24 – 25ºC na wschodzie do 26 – 28ºC na zachodzie. Słaby na wschodzie, a umiarkowany na zachodzie, południowo – wschodni wiatr. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1013 hPa.
19 V 2017, 07:12:00 | Kategoria: Prognozy
Z „parku narodowego lodowców” niedługo znikną wszystkie lodowce.
Nazwa Parku Narodowego Glacier, znajdującego się na granicy stanu Montana w USA oraz Kanady, wzięła swą nazwę od 150 lodowców znajdujących początkowo się na tym obszarze. Obecnie jednak w Parku można podziwiać już tylko 26 lodowców.
16 V 2017, 11:11:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
...
...
Meteopedia

Nefometr sferyczny zwierciadlany to instrument meteorologiczny służący do pomiaru stopnia zachmurzenia. Przyrząd oraz metodykę pomiaru przygotował M.L.Besson.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne