Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na weekend 20 i 21 maja 2017.
Prognoza pogody na weekend 20 i 21 maja 2017.
19 V 2017, 10:11:00 | Kategoria: Prognozy
Polska znajdzie się pod wpływem podwyższonego ciśnienia i frontów atmosferycznych. Nad obszar kraju napływać zacznie chłodniejsza i wilgotna masa powietrza.

W sobotę w regionach wschodnich pogodnie. Na pozostałym obszarze dużo chmur. Przelotne opady deszczu i lokalne burze zwłaszcza w regionach środkowych, ale na zachodzie również może słabo popadać deszcz. Minimalnie od 15 – 14ºC w zachodniej części kraju do 9ºC na Lubelszczyźnie. Maksymalnie od 18 – 19ºC na zachodzie do 27 – 28ºC w regionach północno – wschodnich. Słaby i umiarkowany zmienny wiatr. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1015 hPa.

W niedzielę w zachodniej części kraju przejaśnienia i rozpogodzenia. Na wschodzie dużo chmur z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Minimalnie od 15 – 13ºC na wschodzie i południowym – wschodzie do 12 – 11ºC na pozostałym obszarze. Maksymalnie od 16ºC na Wybrzeżu do 23 – 24ºC na wschodzie i Dolnym Śląsku. Umiarkowany, północny wiatr. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1020 hPa.
Meteopedia
Jest to temperatura, przy której aktualne ciśnienie pary wodnej w powietrzu staje się ciśnieniem maksymalnym (nasycającym). Związana jest z przejściem wody ze stanu gazowego w ciekły. Mamy wtedy do czynienia z kondensacją pary wodnej (temperatura spada poniżej temperatury punktu rosy).
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne