Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności

...
...
Kolejny wybuch wulkanu Etna.
Etna jest największym aktywnym wulkanem w Europie i jednym z najczęściej wybuchających wulkanów na świecie. Jest to również wulkan o najdłuższej zanotowanej erupcji. Ostatnia, choć szybko stłumiona, erupcja miała miejsce 27 lutego tego roku.
1 III 2017, 10:19:00 | Kategoria: Katastrofy
Prognoza pogody na środę.
Przed południem na zachodzie przejaśnienia i rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze pochmurno. Opady deszczu lub mżawki na wschodzie i północy. Po południu w zachodniej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, ale na południowym – zachodzie miejscami więcej chmur i tam popada deszcz. We wschodniej części kraju zachmurzenie duże i całkowite. Na południowym – wschodzie popada deszcz lub mżawka. Maksymalnie około 5 – 8ºC. Umiarkowany wiatr z zachodu i południowego -zachodu. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1002 hPa.
1 III 2017, 08:05:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 24 i 25 lutego 2017.
Polska znajdzie się początkowo pod wpływem słabego wyżu, a w późniejszych terminach pod wpływem frontów atmosferycznych. W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Słabe opady śniegu możliwe zwłaszcza w pierwszej części dnia we wschodniej części kraju. Minimalnie przeważnie około (-3) - (-1)ºC. Cieplej na Wybrzeżu około 0 – 1ºC. Maksymalnie od 1ºC na Podlasiu do 4ºC w regionach zachodnich. Umiarkowany wiatr z zachodu. Ciśnienia będzie spadać. Na barometrach w południe około 1019 hPa. W niedzielę w całym kraju pochmurno z okresowymi opadami deszczu. Na południowym – wschodzie początkowo popada śnieg. Minimalnie od 3ºC na Pomorzu Zachodnim do (-3)ºC na południowym – wschodzie. Maksymalnie od 2ºC na Podlasiu do 8ºCna Dolnym Śląsku. Silny i porywisty wiatr z południowego – zachodu. Niewielki spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1012 hPa.
25 II 2017, 05:10:00 | Kategoria: Prognozy
Purpurowe niebo nad Houston.
W poniedziałek rano, mieszkańcom Houston ukazał się niezwykły widok. Podczas nadciągania burzowych chmur nad miasto, kolor nieba zmienił barwę na fioletową.
24 II 2017, 08:06:00 | Kategoria: Ciekawostki
Prognoza pogody na weekend 11 i 12 lutego 2017 roku.
Nad centralną oraz północną Europą pole wysokiego ciśnienia. Na pozostałym obszarze niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem wyżu. Napływać będzie chłodna masa powietrza. W sobotę w całym kraju dużo chmur. Przed południem opady śniegu miejscami na północnym – wschodzie oraz na południowym – zachodzie. Po południu śnieg popada miejscami na wschodzie oraz na zachodzie i Śląsku. Minimalnie od (-5)ºC na Dolnym Śląsku do (-11) - (-12)ºC na południowym – wschodzie i w centrum. Maksymalnie około (-6) - (-3)ºC. Cieplej na Śląsku oraz na Wybrzeżu około (-2) - 0 ºC. Silny wschodni wiatr. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1035 hPa. W niedzielę nadal dużo chmur. Słabe opady śniegu w regionach wschodnich. Minimalnie od (-3)ºC na Wybrzeżu do (-11)ºC na Podkarpaciu. Maksymalnie od (-4) - (-3)ºC na wschodzie i w regionach środkowych do (-2) – 0ºC na Pomorzu, zachodzie i południu. Umiarkowany i dość silny wschodni wiatr. ...
10 II 2017, 10:05:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na piątek.
Dzisiaj Polska podzielona. Na północy i wschodzie pogodnie, natomiast na zachodzie i południu dużo chmur. Na południowym - zachodzie miejscami możliwe słabe opady śniegu. Maksymalnie od (-7) - (-6)ºC na wschodzie do (-2) - (-1)ºC na zachodzie i południu. Umiarkowany i dość silny wschodni wiatr. Ciśnienie będzie się wahać. Na barometrach w południe około 1034 hPa.
10 II 2017, 07:59:00 | Kategoria: Prognozy
Dziś w nocy półcieniowe zaćmienie Księżyca.
W nocy z piątku na sobotę niemal na wszystkich kontynentach (poza Australią) księżyc nieco straci swój blask.
10 II 2017, 07:34:00 | Kategoria: Astronomia
Prognoza pogody na weekend 04 i 05 lutego 2017.
Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżowej z frontem atmosferycznym. Nad obszar kraju napływać będzie wilgotna masa powietrza. W sobotę w całym kraju pochmurno. Na zachodzie zwłaszcza w pierwszej części dnia opady deszczu i mżawki, które miejscami będą marznące. Deszcz lub mżawka może również popadać w Bieszczadach oraz na Podkarpaciu. Po południu słaby śnieg możliwy na Podlasiu i Polesiu. Minimalnie od 1ºC na Pomorzu Zachodnim do (-4)ºC na Podlasiu. Maksymalnie od (-1)ºC na Podlasiu do 3 - 4ºC w regionach zachodnich. Umiarkowany wiatr z kierunków wschodnich. Niewielki spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1011 hPa. W niedzielę w całym kraju pochmurno. Przed południem niewielkie przejaśnienia możliwe na północy. Opady deszczu lub mżawki na południu. Na pozostałym obszarze popada deszcz ze śniegiem lub śnieg. Po południu przejaśnienia na Śląsku. Na południowym – wschodzie oraz na Ziemi Lubuskiej popada deszcz lub deszcz ze śniegiem. Na pozostałym obszarze opady śniegu. ...
3 II 2017, 10:05:00 | Kategoria: Prognozy
Niezwykły zachód słońca w Turcji.
Kilka dni tamu w Stambule, Ender Gokcbay uchwycił na fotografii nietypowy zachód słońca. Gdy słońce obniżało się coraz bardziej ku Morzu Marmara, jego dolna część wydłużała się w dół łącząc się z odbiciem w wodzie.
3 II 2017, 08:02:00 | Kategoria: Ciekawostki
Wielokolorowe obłoki nad Wielką Brytanią.
W czwartek wieczorem mieszkańcy hrabstwa Kumbria w północno – zachodniej Anglii, mogli oglądać rzadkie opalizujące chmury. Oficjalnie nazywa się je polarnymi chmurami stratosferycznymi i czasami nazywa się je również chmurami perłowymi ze względu na ich połyskujące pastelowe odcienie przypominające wnętrze muszli. Często można je zaobserwować w Skandynawii i w północnej Kanadzie.
1 II 2017, 11:32:00 | Kategoria: Ciekawostki
...
...
Meteopedia
Izotermia to niezmienność wartości temperatury powietrza z wysokością, pomimo zmian wartości innych czynników współzależnych, np. ciśnienia atmosferycznego, wysokości.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne