Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Kolejny wybuch wulkanu Etna.
Kolejny wybuch wulkanu Etna.
1 III 2017, 10:19:00 | Kategoria: Katastrofy
Etna jest największym aktywnym wulkanem w Europie i jednym z najczęściej wybuchających wulkanów na świecie. Jest to również wulkan o najdłuższej zanotowanej erupcji.
Ostatnia, choć szybko stłumiona, erupcja miała miejsce 27 lutego tego roku.
Wulkan zaczął swoją erupcję w poniedziałkową noc, ze zjawiskowymi fontannami lawy. Lawa zaczęła płynąć około 7 wieczorem, a całe zjawisko zakończyło się we wtorek rano. Erupcja miała miejsce w południowo – wschodnim kraterze i była widoczna w miastach Katania i Taormina. Podczas wybuchu wyrzucane były z dużą siłą żużel, popiół i dym. Według Włoskiego, Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii nie ma zagrożenia dla ludzi i mienia. Nawet pobliskie lotnisko w Katanii nie ucierpiało i nie było problemu z ruchem lotniczym.

Źródło: iflscience.com; livescience.com; thelocal.it;
Meteopedia
Wilhelm Jakob Van Bebber urodził się w 1841 roku w Grieth nad Renem. Był niemieckim meteorologiem. Zasłynął jako twórca tzw. szlaku cyklonów pozazwrotnikowych (

szlaki niżów Van Bebbera). Jego ustalenia są nadal w znacznej mierze aktualne i wykorzystywane w długoterminowym prognozowaniu pogody.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne