Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności

...
Prognoza pogody na weekend 11 i 12 marca.
Nad Skandynawią oraz nad wschodnią i centralną Europą pole wysokiego ciśnienia. Nad pozostałym obszarem niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem podwyższonego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie chłodna masa powietrza. W sobotę dużo chmur. Na zachodzie większe przejaśnienia. Na południowym – wschodzie opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północym – wschodzie opady mżawki. Minimalnie około 2 – 0ºC. Maksymalnie od 4 – 6ºC na wschodzie i w regionach środkowych do 7 – 8ºC na zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr z północy. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1023 hPa. W niedziele na zachodzie i Pomorzu dużo chmur z przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze pochmurno. Na wschodzie opady od deszczu po śnieg. Minimalnie od 2ºC w na Wybrzeżu do (-1)ºC na zachodzie. Maksymalnie od 3ºC na Podlasiu do 8ºC na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr z północy i wschodu. Niewielki wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1023 ...
10 III 2017, 10:07:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na piątek.
W ciągu dnia w regionach zachodnich i środkowych pochmurno i może popadać słaby deszcz lub mżawka. Na wschodzie dużo chmur z przejaśnieniami i przeważnie bez deszczu. Maksymalnie około 6 – 7ºC. Słaby i umiarkowany wiatr z zachodu i północy. Niewielkie wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1019 hPa.
10 III 2017, 08:25:00 | Kategoria: Prognozy
Największe szanse na zorze.
Fizyk David Hathaway przeanalizował 75 lat zapisów historycznych dotyczących zakłóceń geomagnetycznych.
10 III 2017, 07:56:00 | Kategoria: Astronomia
Zorza polarna w niezwykłym kolorze.
5 marca w Tromso w Norwegii, Markusowi Varikowi udało się sfotografować różowa zorzę polarną. Zorza była na tyle intensywna, że nawet fiordy zmieniły swój kolor.
7 III 2017, 11:16:00 | Kategoria: Astronomia
Japonia – najbardziej śnieżne miejsce na świecie.
Dzięki wysokim górom, sięgającym 3000 m oraz bliskości oceanu, każdej zimy wiele centymetrów śniegu pokrywa północno – zachodnią część Japonii. Szacuje się, że podczas zimy w najwyższym miejscu spada tam około 3800 cm śniegu, co czyni je najprawdopodobniej najbardziej zaśnieżonym miejscem na ziemi.
7 III 2017, 10:49:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
6 największych meteorytów jakie znaleziono na Ziemi.
Meteoryty to meteoroidy, które nie uległy spaleniu w atmosferze ziemskiej i udało im się dotrzeć do powierzchni Ziemi. Gdzie znaleziono i jak wyglądają te największe?
7 III 2017, 09:41:00 | Kategoria: Astronomia
Prognoza pogody na weekend 04 i 05 marca.
Na wschodzie Europy wyż. Nad pozostałym obszarem niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Napływać będzie cieplejsza masa powietrza. W sobotę początkowo pochmurno na północnym – wschodzie. Na pozostałym obszarze pogodnie. Po południu przeważnie pogodnie. Więcej chmur miejscami od północnego – wschodu przez centrum po południowy – zachód. Minimalnie około 3 – 1ºC. Maksymalnie od 7ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do 15ºC w Małopolsce. Dość silny i umiarkowany wiatr z południa. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1006 hPa. W niedzielę przed południem dużo chmur. W górach oraz na Pomorzu Zachodnim opady słabego deszczu lub mżawki. Po południu w regionach południowych większe przejaśnienia. Na pozostałym obszarze pochmurno. Opady deszczu lub mżawki zwłaszcza na północy. Minimalnie od 8ºC na Podkarpaciu do 5 – 4ºC w północnej części kraju. Maksymalnie od 8ºC na Wybrzeżu do 14ºC w Małopolsce. Dość silny w drugiej części dnia słabnący wiatr ...
3 III 2017, 10:12:00 | Kategoria: Prognozy
Trzęsienie ziemi w południowo – wschodniej Turcji.
W czwartek w południowo – wschodniej Turcji zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy o magnitudzie 5,6 spowodowały zranienia przynajmniej 5 osób.
3 III 2017, 09:19:00 | Kategoria: Katastrofy
Zorza polarna jednocześnie na półkuli północnej i południowej.
Ostatnio przez Ziemię przechodzi strumień wiatru słonecznego wywołujący burze geomagnetyczne.
3 III 2017, 06:58:00 | Kategoria: Astronomia
Światło zodiakalne.
Światło zodiakalne to słabe światło ukazujące się na nocnym niebie.
1 III 2017, 11:01:00 | Kategoria: Astronomia
...
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne