Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Trzęsienie ziemi w południowo – wschodniej Turcji.
Trzęsienie ziemi w południowo – wschodniej Turcji.
3 III 2017, 09:19:00 | Kategoria: Katastrofy
W czwartek w południowo – wschodniej Turcji zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy o magnitudzie 5,6 spowodowały zranienia przynajmniej 5 osób.
Według Europejsko – Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego ( EMSC) ziemia zatrzęsła się w czwartek o 11.07 UTC (14.07 czasu lokalnego) około 2 km na północny - wschód od Samsat i 26 km na południowy – wschód od Adiyaman. Hipocentrum znajdowało się na głębokości 11 km.


Według United States Geological Survey trzęsienie o takiej sile może powodować umiarkowane zniszczenia blisko epicentrum.
Według Associated Press przynajmniej 5 osób zostało zranionych w Samsat, gdzie kilka budynków uległo zniszczeniu. Wstrząsy były odczuwalne nawet w miastach Urfa i Gaziantep ( 115 km od hipocentrum) niedaleko granicy z Syrią.

Źródło: accuweather.com; emsc-csem.org;
Meteopedia
Jeśli promienie świetlne padają na krople wody znajdujące się w powietrzu, ulegają wtedy między innymi rozpszczepieniu. Efektem załamania i rozszczepienia promieni słonecznych w kropelkach deszczu jest jedno z najbardziej urokliwych zjawisk optycznych tj. tęcza.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne