Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na weekend 11 i 12 marca.
Prognoza pogody na weekend 11 i 12 marca.
10 III 2017, 10:07:00 | Kategoria: Prognozy
Nad Skandynawią oraz nad wschodnią i centralną Europą pole wysokiego ciśnienia. Nad pozostałym obszarem niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem podwyższonego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie chłodna masa powietrza.

W sobotę dużo chmur. Na zachodzie większe przejaśnienia. Na południowym – wschodzie opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północym – wschodzie opady mżawki. Minimalnie około 2 – 0ºC. Maksymalnie od 4 – 6ºC na wschodzie i w regionach środkowych do 7 – 8ºC na zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr z północy. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1023 hPa.

W niedziele na zachodzie i Pomorzu dużo chmur z przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze pochmurno. Na wschodzie opady od deszczu po śnieg. Minimalnie od 2ºC w na Wybrzeżu do (-1)ºC na zachodzie. Maksymalnie od 3ºC na Podlasiu do 8ºC na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr z północy i wschodu. Niewielki wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1023 hPa.
Meteopedia
Morska masa powietrza kształtuje się nad rozległymi obszarami oceanicznymi. Podstawową jej cechą jest znaczna wilgotność sięgająca nierzadko 100%. W związku z tym latem jest chłodniejsza niż masa kontynentalna, a cieplejsza w sezonie zimowym, w tej samej strefie szerokości geograficznej.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne