Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności

...
Zmiana czasu na letni.
Przypominamy, że w nocy z 25 na 26 marca zmieniamy czas z godziny drugiej na trzecią - śpimy zatem o godzinę krócej.
24 III 2017, 09:56:00 | Kategoria: Ciekawostki
WMO aktualizuje Międzynarodowy Atlas Chmur.
Światowa Organizacja Meteorologiczna wydała nową, w pełni dostępną przez internet, wersję „Międzynarodowego Atlasu Chmur”. Ostatnio Atlas Chmur aktualizowany był w 1987 roku.
24 III 2017, 09:28:00 | Kategoria: Artykuły
Prognoza pogody na weekend 18 i 19 marca.
W południowej i zachodniej części Europy oraz na dalekim wschodzie pola podwyższonego ciśnienia. Nad pozostałym obszarem niże z frontami atmosferycznymi. Warunki pogody nad Polską kształtować będzie pole niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Nad obszar kraju napływać będzie wilgotna masa powietrza. W sobotę przed południem w całym kraju pochmurno i deszczowo. Na Pomorzu wschodnim możliwy deszcz ze śniegiem. Po południu od północnego – zachodu opady zaczną zanikać i pojawią się przejaśnienia. Na Podlasiu możliwy deszcz ze śniegiem. Minimalnie od 5ºC na Pomorzu Zachodnim do 1ºC na Podlasiu. Maksymalnie od 5ºC na Pomorzu Wschodnim, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu do 9ºC w regionach południowych. Umiarkowany okresami dość silny wiatr z zachodu i południowego – zachodu. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 996 hPa. W niedzielę przed południem na południowym – wschodzie pochmurno i może tam popadać śnieg. Również na zachodzie zacznie się chmurzyć i popada deszcz lub mżawka. Na pozostałym obszarze ...
17 III 2017, 10:17:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na piątek.
Na południowym – wschodzie zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z prześnieniami. W ciągu dnia od północnego – zachodu w głąb kraju przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu. Maksymalnie od 8 – 10ºC na północy i wschodzie do 15ºC na Śląsku. Umiarkowany wiatr z zachodu i południowego – zachodu. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południ około 1008 hPa.
17 III 2017, 08:52:00 | Kategoria: Prognozy
Świecące wybrzeże Tasmanii.
Niedawno w Zatoce Preservation, na wybrzeżu Tasmanii można było zaobserwować fale o świecącej, niebieskiej poświacie.
17 III 2017, 07:56:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
W poniedziałek początek astronomicznej wiosny.
W najbliższy poniedziałek – 20 marca – o 11.29 czasu polskiego, na półkuli północnej, rozpocznie się astronomiczna wiosna.
17 III 2017, 07:02:00 | Kategoria: Astronomia
Zielony lód w Morzu Rossa.
Niedawno NASA opublikowało obrazy satelitarne na których można zobaczyć zielony lód dryfujący po Morzu Rossa w Antarktyce.
15 III 2017, 11:28:00 | Kategoria: Ciekawostki
Do powstania Sahary prawdopodobnie przyczynili się ludzie.
Nowe badania dotyczące przeobrażenia obszaru Sahary, z bujnego, zielonego obszaru istniejącego około 10 000 lat temu do pustyni, wykazują, że ludzie mogli przyczyniać się do jego pustynnienia.
15 III 2017, 09:56:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Prognoza pogody na środę.
W ciągu dnia na wschodzie i południu pochmurno z opadami mżawki. Na północy i na zachodzie dużo chmur z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Maksymalnie od 6ºC na południowym – wschodzie do 10 - 11ºC na zachodzie. Umiarkowany okresami dość silny wiatr z północnego – zachodu i zachodu. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1023 hPa.
15 III 2017, 08:47:00 | Kategoria: Prognozy
Ziemska atmosfera podobna do Tytana – księżyca Saturna.
Prawdopodobnie atmosfera ziemska wyglądała kiedyś jak obecnie ta na Tytanie, z dużą ilością metanu w atmosferze.
15 III 2017, 08:15:00 | Kategoria: Astronomia
...
Meteopedia
Fujita (Tetsuya Theodore) "Ted" urodził się 23 października 1920 w japońskim Kitakyushu (Prefektura #cenzura# Studiował i później pracował na Kyushu Institute of Technology, gdzie zdobył tytuł profesora. W 1953 roku został zaproszony przez Uniwersytet w Chicago, który zainteresował się badaniami Fujity. Zrewolucjonizował on wiedzę na temat gwałtownych burz, tornad, dynamiki sztormów i cyklonów tropikalnych.

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne