Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na weekend 18 i 19 marca.
Prognoza pogody na weekend 18 i 19 marca.
17 III 2017, 10:17:00 | Kategoria: Prognozy
W południowej i zachodniej części Europy oraz na dalekim wschodzie pola podwyższonego ciśnienia. Nad pozostałym obszarem niże z frontami atmosferycznymi. Warunki pogody nad Polską kształtować będzie pole niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Nad obszar kraju napływać będzie wilgotna masa powietrza.

W sobotę przed południem w całym kraju pochmurno i deszczowo. Na Pomorzu wschodnim możliwy deszcz ze śniegiem. Po południu od północnego – zachodu opady zaczną zanikać i pojawią się przejaśnienia. Na Podlasiu możliwy deszcz ze śniegiem. Minimalnie od 5ºC na Pomorzu Zachodnim do 1ºC na Podlasiu. Maksymalnie od 5ºC na Pomorzu Wschodnim, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu do 9ºC w regionach południowych. Umiarkowany okresami dość silny wiatr z zachodu i południowego – zachodu. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 996 hPa.

W niedzielę przed południem na południowym – wschodzie pochmurno i może tam popadać śnieg. Również na zachodzie zacznie się chmurzyć i popada deszcz lub mżawka. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Po południu na wschodzie dużo chmur z przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze pochmurno z opadami deszczu. Minimalne od 2ºC na południowym – wschodzie do (-2)ºC na Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce. Maksymalnie przeważnie 6 – 7ºC. Cieplej na Śląsku około 8 – 9ºC. Umiarkowany wiatr z południa i zachodu. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1008 hPa.
Meteopedia

Nefometr sferyczny zwierciadlany to instrument meteorologiczny służący do pomiaru stopnia zachmurzenia. Przyrząd oraz metodykę pomiaru przygotował M.L.Besson.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne