Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
...
Prognoza pogody na weekend 16 i 17 kwietnia 2016 roku.
Na południowym – wschodzie, a w późniejszych terminach również na zachodzie pola wysokiego ciśnienia. Na pozostałym obszarze niże z frontami atmosferycznymi. Warunki pogody nad Polską kształtować będzie niż z frontami atmosferycznymi znad Skandynawii. Nad obszar kraju napływać będzie wilgotna masa powietrza. W sobotę przeważnie pochmurno i deszczowo. Przejaśnienia na południowym – wschodzie i przed południem na północnym – zachodzie. Od 14ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do 21ºC w Małopolsce. Umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich. W niedzielę przejaśnienia, z opadami deszczu na południowym – wschodzie oraz na Pomorzu, gdzie nie powinno padać. Na pozostałym obszarze dużo chmur z opadami deszczu. Na Dolnym Śląsku tylko około 8ºC. Na Podkarpaciu około 21ºC. Umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich.
14 IV 2016, 10:41:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend - 09 i 10 kwietnia 2016.
Pole podwyższonego ciśnienia na północy kontynentu. Na pozostałym obszarze niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad południowo - wschodniej części Europy z frontami atmosferycznymi. Do kraju napływać będzie wilgotna, a do południowo - wschodniej części kraju cieplejsza masa powietrza. W sobotę na Pomorzu pogodnie, na południu i wschodzie pochmurno z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze dużo chmur z przejaśnieniami. W niedzielę przejaśnienia na zachodzie i Pomorzu. Na pozostałym obszarze dużo chmur z opadami deszczu. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu przejaśnienia, ale również lokalne burze. Dość silny wiatr z kierunków północnych.
8 IV 2016, 10:20:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na 02 i 03 kwietnia 2016.
W weekend warunki pogody nad Polską kształtować będzie wyż. Wschodnia część kraju znajdzie się pod wpływem chłodniejszych mas powietrza, a zachodnia - cieplejszych. W sobotę w nocy przymorzek. Rano mgły. Po ich ustąpieniu w ciągu dnia w kraju przeważnie zachmurzenie umiarkowane i małe. Od 9 - 10°C na wschodzie dp 12°C na zachodzie. Słaby i umiarkowany zmienny wiatr. W niedzielę równie ładna pogoda, ale w dzień cieplej. W nocy na wschodzie ujemne temperatury i loklane mgły. W ciągu dnia w kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane. Od 12°C na wschodzie do 15 - 16°C na południu. Umiarkowany wiatr z kierunków wschodnich.
31 III 2016, 10:41:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na Wielkanoc.
W Wielką Sobotę pogodnie na północnym – zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze dużo chmur z przejaśnieniami. Strefa opadów deszczu przesuwać się będą z centrum na wschód kraju. Maksymlanie na termomertach od 6°C do 11°C. Poranek Wielkanocny, po ustąpieniu mgieł, pogodny. Tylko nad Lubelszczyzną więcej chmur i tam lokalnie może popadać. W ciągu dnia przeważnie pogodnie. Więcej chmur na wschodzie. A na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu lokalnie może popadać. Pod wieczór coraz wiecej chmur również na zachodzie i na Pomorzu Zachodnim oraz na Ziemii Lubuskiej może pokropić. Maksymalnie od 9°C do 16°C. W Śmigusa-Dyngusa na wschodzie i zachodzie możemy liczyć na rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze więcej chmur z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Pod wieczór zacznie też padać na zachodzie. Od 10°C do 15°C. Słonecznych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w gronie rodziny życzą pracownicy Biura Prognoz „Aura”.
25 III 2016, 09:20:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 19 i 20 marca 2016.
W weekend znajdziemy się na skraju niżu z frontami atmosferycznymi znad północno - wschodniej Rosji. Napływać będzie i umiarkowanie wilgotna masa powietrza. W sobotę rano loklane mgły na południu, a po ich ustąpieniu pogodnie. Na pozostałym obszarze dużo chmur, ale przeważnie z przejaśnieniami. Opady deszczu lub mżawki na Pomorzu Zachodnim, a śniegu lub deszczu ze śniegiem na pólnocnym - wschodzie. W niedzielę o 5.30 przywitamy astronomiczną wiosnę. W ciągu dnia przeważnie dużo chmur. Wieksze przejaśnienia na północnym - zachodzie i w centrum. Opady deszczu lub mżawki na wschodzie i południowym - zachodzie. Na Podlasiu opady deszczu ze śniegiem lub śniegu.
17 III 2016, 10:37:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na 05 i 06 marca 2016 roku.
4 III 2016, 10:05:00 | Kategoria: Prognozy
W środę czeka nas dzień ze śniegiem, deszczem i niewielkimi przejaśnieniami.
W środę znajdziemy się pod wpływem niżu znad Morza Północnego z frontami atmosferycznymi. Nad obszar kraju napływać będzie wilgotna masa powietrza . W ciągu dnia na wschodzie i zachodzie opady śniegu przechodzące w deszcz. W regionach środkowych niewielkie przejaśnienia.
1 III 2016, 11:27:00 | Kategoria: Prognozy
W sobotę pogodnie, w niedzielę przeważnie pochmurno i deszczowo - prognoza pogody na 27 i 28 lutego 2016 roku.
W sobotę po mglistym poranku, czeka nas dużo chwil ze słońcem, ponieważ znajdziemy się pod wpływem obszaru podwyższonego ciśnienia. Tylko na południu więcej chmur, ale tam możemy liczyć na przejaśnienia i rozpogodzenia. W niedzielę natomiast, znajdziemy się pod wpływem zatoki niżowej z frontem atmosferycznym. Początkowo przejaśnienia na północnym zachodzie i południowym wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze pochmurno i deszczowo. Rano na zachodzie również deszcz ze śniegiem. W drugiej części dnia, na przejaśniena moga liczyć jedynie mieszkańcy południowego wschodu. Na pozostałym obszarze pochmurno i deszczowo.
25 II 2016, 10:39:00 | Kategoria: Prognozy
W sobotę na wschodzie śnieg, w niedzielę w całym kraju pochmurno, deszczowo i wietrznie.
W weekend warunki pogody nad Polską kształtować będzie początkowo pole podwyższonego ciśnienia z frontem na wschodzie. W późniejszych terminach znajdziemy się pod wpływem obniżonego ciśnienie z frontami atmosferycznymi. W sobotę nad obszar kraju naływać będzie chłodna masa powietrza z północy, natomiast w niedzielę cieplejsze powietrze z zachodu. W sobotę na zachodzie i w centrum przejaśnienia. Pod wieczór na krańcach zachodnich możliwe opady deszczu lub mżawki. Na wschodzie pochmurno z opadami śniegu. W niedzielę pogoda przypominać Nam będzie bardziej listopad niż luty. W całym kraju pochmurno, deszczowo i wietrznie, ale przeważnie cieplej.
18 II 2016, 11:25:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 13 i 14 lutego 2016 roku.
Nad Europą niże z frontami atmosferycznymi. Polska również znajdzie się pod wpływem obniżowego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie zimne powietrze z północnego - zachodu. W sobotę na zachodzie mglisty poranek, w ciągu dnia pogodnie. W centrum przejaśnienia. Na wschodzie pochmurno z opadami deszczu ze śniegiem lub deszczu, a w górach śniegu. Wiatr nie będzie nam dokuczał. W Walentynki przejaśnienia na południowym - wschodzie i tam rano mgły. Na pozostałym obszarze pochmurno z opadami deszczu, a na Wybrzeżu również deszczu ze śniegiem. Silniejszy wiatr.
11 II 2016, 10:35:00 | Kategoria: Prognozy
...
Meteopedia

Jest to metoda obliczeniowa, w zakresie prognozowania burz.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne