Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na weekend 06 i 07 maja.
Prognoza pogody na weekend 06 i 07 maja.
5 V 2017, 10:01:00 | Kategoria: Prognozy
Polska znajdzie się pod wpływem obniżonego ciśnienia oraz frontów atmosferycznych. Nad obszar kraju napływać będzie dość ciepła i wilgotna masa powietrza.

W sobotę w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Po południu lokalne burze w regionach wschodnich. Minimalnie od 12 – 10ºC na wschodzie i w regionach środkowych do 9 – 8ºC na zachodzie i Pomorzu. Maksymalnie od 14ºC na Wybrzeżu do 22ºC na wschodzie. Słaby, zmienny wiatr. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1013 hPa.

W niedzielę przed południem na północy pochmurno i deszczowo. Na pozostałym obszarze przejaśnienia. Na Podkarpaciu, w Małopolsce i w górach przelotny deszcz. Po południu na północy i w centrum oraz w Małopolsce i na Podkarpaciu dużo chmur z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze przejaśnienia i rozpogodzenia. Minimalnie od 12ºC na wschodzie do 7ºC na Pomorzu Zachodnim. Maksymalnie od 10ºC na Pomorzu do 21ºC na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr z północy i zachodu. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1008 hPa.

Meteopedia
Wiatr opisywany jest dwoma wartościami. Mówimy o prędkości oraz jego kierunku. Kierunek skąd wieje wiatr określamy według stron świata. Dla oznaczenia stron świata używa się pierwszych liter nazw angielskich:
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne