Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na weekend 13 i 14 maja.
Prognoza pogody na weekend 13 i 14 maja.
12 V 2017, 09:45:00 | Kategoria: Prognozy
Polska znajdzie się pod wpływem pola podwyższonego ciśnienia oraz frontów atmosferycznych. Nad obszar kraju napływać będzie cieplejsza masa powietrza.

W sobotę przed południem na północy pogodnie. Na pozostałym obszarze sporo chmur. Na południowym – wschodzie oraz na Dolnym Śląsku opady deszczu. Po południu przeważnie pogodnie. Więcej chmur na południu i miejscami popada tam deszcz. Minimalnie od 13ºC na Ziemi Lubuskiej do 6 – 5ºC na północnym – wschodzie. Maksymalnie od 14 – 16ºC na południowym - wschodzie i Wybrzeżu do 22ºC na południu Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wschodni wiatr. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1013 hPa.

W niedzielę na zachodzie sporo chmur z przelotnymi opadami deszczu. Po południu lokalne burze. Na pozostałym obszarze pogodnie. Początkowo więcej chmur na południowym – wschodzie.
Minimalnie od 12ºC na Ziemi Lubuskiej do 6ºC na południowym – wschodzie. Maksymalnie od 18 - 19ºC na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do 25ºC na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany zmienny wiatr. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1020 hPa.
Meteopedia
Słońce ogrzewa ziemię, a ziemia ogrzewa powietrze. Słońce nagrzewa powierzchnię ziemi nierównomiernie. Szybkość ogrzewania się zależy od tego czy jest to woda, las czy pustynia oraz kąta padania promieni słonecznych
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne